Після деокупації села Рудницьке, що на Київщині, виявилося: десятки хатІв пошкоджені. Міняти вікна та ремонтувати дахи взялися благодійні організації - як українські, так і іноземні, повідомляють Патріоти України.
За роботами стежать господарі. Багато зробили своїми силами. А що ззовні допомога прийшла разом зі снігом, то, як кажуть, дарованому коню у зуби не заглядають. Село російська війська окупували у березні. Стояли майже місяць. Коли загарбників вигнали з Київщини, то у селі нарахували понад шість десятків будинків пошкоджених, а сім узагалі зруйнованих.
Свою історію окупації розповіла Софія Іванівна. Вона стоїть в чужому одязі і на чужому ґанку. У цю хату її поселили тимчасово. Господар дуже далекий родич і живе у Росії. "У нього, навіть, дозвіл просили, щоб впустив пожити. Він впустив її. Просили, щоб оформити субсидії. Щоб вислав документи. він – ні", – кажуть односельці.
Старості, як решті селян цікаво чи той житель Росії наважиться приїхати у село. Після російських окупантів Рудницьке залишилося не тільки без осель, а й без школи.
Наразі будинки відновлюватимуть. Але йдеться лише про ремонт. Про повну відбудову – ні. Софії Іванівні ніхто нічого не обіцяє. А у неї одне бажання дожити віку в своїй хаті. "Щоб мене не виносили з чужої хати, а винесли зі своєї", – каже жінка.
Голова Миколаївської обласної державної військової адміністрації Віталій Кім на місяць заробляє приблизно 150 тис. грн. Про це він розповів в інтерв'ю, яке 23 січня опублікували на YouTube-каналі ТСН, передають Патріоти України. "Було менше, але змінил...
Затриманий через провал оборони Харківської області бригадний генерал ЗСУ, колишній командувач оперативно-тактичного угрупування військ (ОТУВ) "Харків" Юрій Галушкін сказав, що готовий воювати на передовій як рядовий солдат. Звернення оприлюднив у Face...