Ціна "принциповості" Орбана: ЄС розблокує для Угорщини 10 млрд євро, щоб латентний союзник Путіна не блокував українське питання, - ЗМІ

При цьому у заяві політкоректно наголошується, що "розмороження" коштів станеться не через "шантаж" Орбана, який погрожував заблокувати переговори щодо вступу України до ЄС, а через часткове виконання Угорщиною реформ.

Віктор Орбан і Шарль Мішель

Європейська комісія наступного тижня надасть Угорщині 10 мільярдів євро із коштів ЄС, що становить приблизно третину загального фінансування країни, яке було "заморожене" до тих пір, поки Угорщина не проведе необхідні реформи, повідомляє The Guardian із посиланням на власні джерела.

При цьому дипломати стверджують, що "розмороження" 10 млрд євро для Угорщини станеться не через "шантаж" прем'єр-міністра Орбана, який неодноразово погрожував заблокувати переговори щодо вступу України до ЄС на саміті лідерів наступного тижня, а через виконання Угорщиною реформ.

"Вперше Угорщина фактично реагує на наші запити, і вона зробила все, що стосується незалежності судової системи, тому гроші будуть вивільнені", – сказало джерело видання.

Решта фінансування залишатиметься "замороженим" через невідповідність певним критеріям верховенства права.

У грудні минулого року було висунуто чотири умови щодо незалежності судової влади, і уряд Угорщини заявив, що задовольнив запити Єврокомісії.

Водночас угорське громадянське суспільство, а також низка євродепутатів стверджують, що Угорщина не повністю завершила потрібні реформи.

Прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо вважає, що голова Євроради Шарль Мішель та інші лідери країн ЄС роблять необхідне для того, щоб засідання ради наступного тижня було продуктивним. Він також висловив сподівання, що члени ЄС знайдуть рішення стосовно початку переговорів про вступ України до ЄС.

"У нас були важкі моменти в минулому, і ми завжди знаходили вихід. Вкрай важливо, щоб ЄС продовжував підтримувати Україну як у фінансовому, так і у військовому плані", – сказав де Кроо.

Раніше повідомлялося, що президент Європейської ради Шарль Мішель припинив свій візит до Китаю через загрозу саміту лідерів Євросоюзу у зв’язку з діями прем'єр-міністр Угорщини Віктора Орбана.

"Можемо втратити територію аж до Дніпра": Чим загрожує Україні подальша затримка чи повна відсутність допомоги Заходу

понеділок, 15 квітень 2024, 13:50

Незабаром відбудеться великий наступ росіян, якщо Україна не отримає нової військової допомоги від Заходу. Про це розповів командир Окремої президентської бригади підполковник Павло Куриленко в інтерв'ю британському виданню The Telegraph, передають Пат...

"Ми не можемо збивати балістичні цілі": Окупанти знають, де в Україні їхнім ракетам нічого не загрожує, - військовий експерт

понеділок, 15 квітень 2024, 13:30

Українська ППО не може збивати балістичні цілі. Про це заявив в етері телеканалу "Еспресо" військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих, передають Патріоти України. «Ми не можемо збивати бал...