Закупівельну ціну на електроенергію було необґрунтовано завищено, а різницю в ціні - привласнено. Державі завдано збитків на $ 11,9 млн. Генеральна прокуратура Молдови відкрила кримінальну справу про розкрадання державних коштів за допомогою незаконних схем імпорту електроенергії з України, повідомляють Патріоти України з посиланням на NewsMaker.
У розтраті держкоштів підозрюють представників керівництва компанії Energocom, чиновників Мінекономіки й інших осіб.
"За даними слідства, на початку 2008 року керівництво підприємства Energocom, яке постачає в Молдову електроенергію, в змові з чиновниками Міністерства економіки, Нацагентства регулювання в енергетиці (НАРЕ) і іншими особами, навіть за межами країни, реалізували злочинну схему. Вони необґрунтовано збільшили закупівельну ціну на електроенергію та привласнили різницю в ціні. Так вони завдали державі збитків на $ 11,9 млн", - говориться в повідомленні Прокуратури.
Також стало відомо, що в червні поновили розслідування щодо контракту на поставку електроенергії, який у 2008 році підписали Молдова й Україна.
У цій справі фігуруватимуть екс-президент Молдови Ігор Додон і бізнесмен Володимир Плахотнюк. Справу було відкрито на підставі журналістського розслідування, відзначає видання.
Тепер не тільки Лавров після традиційних погроз канюче про переговори з тими "фашистами". Практично одночасно директор ФСБ Росії Александр Бортніков у коментарі виданню "Вести" теж заявив щось там про переговори, зазначають Патріоти України . Під час ...
Українські дрони-перехоплювачі наразі не можуть системно протидіяти російським реактивним безпілотникам, адже мають недостатню швидкість. Перехоплення таких цілей поки що залежить переважно від досвіду операторів, їхніх навичок та сприятливих обставин...