ЦРУ готує українських військових для ведення бойових дій у разі вторгнення Росії, - ЗМІ

Центральне розвідувальне управління США контролює таємну програму інтенсивних тренувань для елітних українських військ спеціальних операцій та інших працівників розвідки, зазначають Патріоти України.

Як пише Yahoo News із посиланням на кількох колишніх співробітників розвідки та національної безпеки, навчання проходять на невідомому об’єкті на півдні США.

Метою підготовки українських військових є ведення бойових дій проти Росії у випадку її вторгнення в Україну. Вони можуть зіграти вирішальну роль на східному кордоні України.

Програма почалася на базі відділу наземних служб ЦРУ в 2015 році за адміністрації президента Барака Обами після вторгнення Росії та окупації Криму. За часів адміністрації Трампа програму розширили, а адміністрація Байдена ще більше розширила її.

Багатотижнева програма ЦРУ в США включала навчання з вогнепальної зброї, техніки камуфляжу, наземної навігації, тактики, розвідки та інших сфер.

Американські чиновники заперечують, що навчальна програма ЦРУ була коли-небудь була орієнтована на наступальні дії. Програма передбачала "дуже конкретне навчання навичкам, які б посилили" здатність українців протистояти росіянам.

"Мета тренінгу та навчання, яке було проведено, полягало в тому, щоб допомогти у зборі розвідувальних даних", - сказав нинішній високопоставлений чиновник розвідки.

Зазначається, що підготовка також включала навчання навичкам, які можуть бути використані для підготовки до повстання.

І американські, і українські чиновники вважають, що українські сили не зможуть протистояти широкомасштабному російському вторгненню. Але представники обох країн також вважають, що Росія не зможе безперервно утримуватись на захопленій території через жорсткий опір українських повстанців.

"Якщо росіяни вторгнуться, вони [випускники програм ЦРУ] стануть вашим ополченням, вашими лідерами повстанців. Ми тренуємо цих хлопців уже вісім років. Вони справді хороші бійці", - сказав колишній високопоставлений співробітник розвідки.

Якщо росіяни почнуть нове вторгнення, "знайдуться люди, які погіршать їхнє життя", - сказав співробітник розвідки. Підготовлені ЦРУ воєнізовані формування "організують опір", використовуючи спеціальну підготовку, яку вони пройшли.

За словами американських посадовців, протягом багатьох років навчальні програми ЦРУ були "дуже ефективними", і принесли "прямий результат", допомігши "переломити хід" й "досягнути успіхів на полі бою".

"Для КНР зараз збройні зіткнення за участю Росії небажані": Чи просив Сі Цзіньпін Путіна не воювати з Україною

середа, 26 січень 2022, 23:29

У суботу інформагентство Bloomberg опублікувало з посиланням на джерело в Пекіні інформацію про те, що китайський лідер Сі Цзіньпін нібито попросив президента Росії Володимира Путіна не нападати на Україну під час зимової Олімпіади, проведення якої зап...

"Враховуючи скільки трубопроводів вже існує": Найбільший енергоконцерн Німеччини заявив про непотрібність "Північного потоку-2"

середа, 26 січень 2022, 23:00

Газопровід «Північний потік-2», що коштував 10 млрд євро і побудований всупереч американським санкціям, можливо, не потрібний. Про це заявив у середу Маркус Креббер, голова німецького концерну RWE — найбільшого у ФРН постачальника електроенергії, перед...