Цинізм окупантів не знає меж: У Маріуполі запровадили штрафи, щоб змусити мешканців безкоштовно працювати, - радник мера

У захопленому російськими військами Маріуполі окупаційна адміністрація запровадила примусові роботи у якості штрафу за викидання сміття. Аналогічне покарання передбачене за приготування їжі на дровах. Про це повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, передають Патріоти України.

Він зазначив, що таким чином окупанти намагаються навести лад у зруйнованому ними ж місті. "Нова вигадка окупантів задля трудової мобілізації – примусові роботи як штраф. Попри відсутність суттєвого прогресу в прибиранні сміття з вулиць та дворів, за викидання сміття на імпровізоване сміттєзвалище – виховні роботи від 14 до 30 днів. Навіть не треба встановлювати факт "проступку". Буквально загрібають працездатних по дворах, де є груди мусору. Тобто – скрізь", – написав Андрющенко.

Він додав, що за вирубку дерев на дрова для приготування їжі передбачене те ж саме покарання. "Якщо тебе побачили з сокирою, пилою або просто в'язанкою дров – щастя мести вулиці гарантовано. Так забезпечується масовість робіт. Безкоштовна робоча сила завжди поруч. Взагалі заходи з часів Радянського Союзу залишились незмінними. Така вона – спадкоємність історії Росії", – зауважив радник українського мера Маріуполя.

Україну таємно озброїли американськими ЗРК MAAWLR

середа, 24 червень 2026, 22:50

На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...

Все чітко прораховано: Зеленський зробив гучну заяву про операцію в Криму

середа, 24 червень 2026, 22:37

Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...