Туреччина побудує для ВМС України ще один корвет типу Ada

Готовність корпусу першого корабля цього класу наразі вже становить 75-80%. в 2022 році корвет переправлять на добудову до України

У 2023 році для Військово-морських сил України закладуть другий корвет типу Ada, повідомляють Патріоти України з посиланням на АрміяInform.

В Одесі за участю Командування ВМС України відбулося підбиття підсумків діяльності за 2021 рік, командувач Військово-морських сил контр-адмірал Олексій Неїжпапа назвав головні досягнення військових моряків.

Цього року була завершена і затверджена Президентом України стратегія розвитку ВМС ЗС України до 2036 року, - розповів командувач. — Вона охоплює всі пріоритетні напрямки діяльності ВМС і формує спроможності на довгострокову перспективу. Згідно з програмою розвиток надводних сил передбачає будівництво кораблів класу «корвет».

За словами командувача ВМС, на сьогодні в Туреччині готовність корпусу першого корабля цього класу становить 75-80%.

Секції корпусу українського корвета класу ADA. Вересень 2021

У першому кварталі наступного року корпус корвета буде готовий, а до кінця 2022-го корабель з деяким оснащенням відбуксирують в Україну на добудування, зазначив Олексій Неїжпапа.

Протягом 2023 року на корветі буде встановлено потрібне обладнання, озброєння і почнуться державні випробування.

Також контр-адмірал повідомив, що у 2023 році буде закладений другий корабель цього класу.

Корвет Ada

Для українського корвету роботи розпочали у січні 2021 року, була нарізана сталь та формувалися секції. У вересні 2021 року відбулась закладка корабля типу Ada для ВМС України у Туреччині. На той час було вже сформовано 13 секцій та кіль корабля.

Контракт на будівництво двох корветів Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року. Турецька компанія підписала меморандум з українським заводом «Океан» з Миколаєва, що має здійснювати встановлення озброєння, у разі якщо з ним підпишуть остаточну угоду.

Командувач ВМС України розповів, що на корветах будуть розміщені:

  • комплекси ППО малої дальності;
  • сучасна система бойового управління;
  • навігація;
  • радіолокаційна станція;
  • гідролокатор для пошуку та виявлення підводних човнів;
  • система РЕБ тощо.

Корвет класу ADA. Фото з відкритих джерел

Таким чином корвет даного типу зможе реалізувати ППО тактичної групи кораблів, - наголосив контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Корвети матимуть можливість адаптуватись під усі наявні нині види протикорабельних ракет як іноземного виробництва, так і вітчизняних розробок. До складу ВМС новий корвет мають прийняти у 2024 році. За планами у тому ж році Військово-Морські Сили матимуть тактичну групу з ракетних катерів та корвету типу Ada.


Зовсім не Путін: Трамп сказав, якого політика вважає "дуже розумним хлопцем"

середа, 2 квітень 2025, 6:30

Президент США Дональд Трамп вкотре заявив про “дуже хороші стосунки” з диктатором КНДР Кім Чен Ином та назвав його “розумним”. Про це американський лідер сказав під час спілкування з журналістами, повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України. З йог...

Путін дограється? Особисте роздратування Трампа щодо Кремля зростає з кожним раундом переговорів США та Росії, - WSJ

середа, 2 квітень 2025, 6:00

Риторика президента США Дональда Трампа після кожного раунду переговорів Штатів із Росією демонструє все більше особисте роздратування американського лідера та відхід від його похвал на адресу кремлівського диктатора Володимира Путіна. Трамп починає зд...