Туреччина побудує для ВМС України ще один корвет типу Ada

Готовність корпусу першого корабля цього класу наразі вже становить 75-80%. в 2022 році корвет переправлять на добудову до України

У 2023 році для Військово-морських сил України закладуть другий корвет типу Ada, повідомляють Патріоти України з посиланням на АрміяInform.

В Одесі за участю Командування ВМС України відбулося підбиття підсумків діяльності за 2021 рік, командувач Військово-морських сил контр-адмірал Олексій Неїжпапа назвав головні досягнення військових моряків.

Цього року була завершена і затверджена Президентом України стратегія розвитку ВМС ЗС України до 2036 року, - розповів командувач. — Вона охоплює всі пріоритетні напрямки діяльності ВМС і формує спроможності на довгострокову перспективу. Згідно з програмою розвиток надводних сил передбачає будівництво кораблів класу «корвет».

За словами командувача ВМС, на сьогодні в Туреччині готовність корпусу першого корабля цього класу становить 75-80%.

Секції корпусу українського корвета класу ADA. Вересень 2021

У першому кварталі наступного року корпус корвета буде готовий, а до кінця 2022-го корабель з деяким оснащенням відбуксирують в Україну на добудування, зазначив Олексій Неїжпапа.

Протягом 2023 року на корветі буде встановлено потрібне обладнання, озброєння і почнуться державні випробування.

Також контр-адмірал повідомив, що у 2023 році буде закладений другий корабель цього класу.

Корвет Ada

Для українського корвету роботи розпочали у січні 2021 року, була нарізана сталь та формувалися секції. У вересні 2021 року відбулась закладка корабля типу Ada для ВМС України у Туреччині. На той час було вже сформовано 13 секцій та кіль корабля.

Контракт на будівництво двох корветів Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року. Турецька компанія підписала меморандум з українським заводом «Океан» з Миколаєва, що має здійснювати встановлення озброєння, у разі якщо з ним підпишуть остаточну угоду.

Командувач ВМС України розповів, що на корветах будуть розміщені:

  • комплекси ППО малої дальності;
  • сучасна система бойового управління;
  • навігація;
  • радіолокаційна станція;
  • гідролокатор для пошуку та виявлення підводних човнів;
  • система РЕБ тощо.

Корвет класу ADA. Фото з відкритих джерел

Таким чином корвет даного типу зможе реалізувати ППО тактичної групи кораблів, - наголосив контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Корвети матимуть можливість адаптуватись під усі наявні нині види протикорабельних ракет як іноземного виробництва, так і вітчизняних розробок. До складу ВМС новий корвет мають прийняти у 2024 році. За планами у тому ж році Військово-Морські Сили матимуть тактичну групу з ракетних катерів та корвету типу Ada.


Загрози зростають? В ISW проаналізували нову угоду про стратегічне партнерство між Росією та Іраном

субота, 18 січень 2025, 12:26

Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...

"Повинні вживати заходів у відповідь": Фіцо "знайшов аргументи" і поскаржився Шольцу на Зеленського

субота, 18 січень 2025, 11:56

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...