У столиці Туреччини, біля будівлі посольства України, приспустили український прапор на знак жалоби та вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Про це у своєму Twitter повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга, зазначають Патріоти України.
«Сьогодні в 75-ті роковини на знак жалоби та вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу було приспущено Державний прапор України. Пам’ятаємо і відновлюємо правду про депортацію кримських татар 18 травня 1944 року», - написав дипломат.
Як відомо, у суботу, 18 травня, Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар та відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу. Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о третій годині ночі й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня). Після переведення Криму до складу УРСР (1954) у 1956 році було видано указ (неопублікований) про реабілітацію кримських татар, але практично без права повернення на батьківщину до Криму.
Масове повернення на батьківщину кримських татар почалося лише наприкінці 1980-х років. Здавалося, що нарешті, попри побутові труднощі, настав мир і можна спокійно і вільно жити на рідній землі. Однак кримська земля знову стала об’єктом зазіхань з боку Москви, а кримські татари після анексії Росією півострова у 2014 році зазнали і зазнають нечуваних із часів Сталіна репресій.
На Оріхівському напрямку противник намагається просуватись малими штурмовими групами, однак їх зупиняють і наші дронарі, і артилеристи. Через влучність гармашів горять і склади, і пункти БПЛА, і техніка. Ворог полює на наші машини постійно по кілька ра...
Президент України Володимир Зеленський поділився, які має стосунки з французьким лідером Еммануелем Макроном. За словами глави держави, він має "хороші стосунки", а також політики часто спілкуються. Про це він сказав в інтерв'ю Spiegel, передають Патрі...