Тимошенко в "прольоті": Хто може очолити Кабмін замість Гройсмана

Склад Кабміну повністю або частково повинен змінитися після виборів до Верховної Ради 21 липня.

Абромавічуса на Заході вважають кращою кандидатурою на посаду глави уряду? Фото: BIN.ua.

Американська журналістка, редактор UkraineAlert Atlantic Council Мелінда Херінг опублікувала аналітичну статтю в Atlantic Council, де розглядає 5 найімовірніших, на її думку, кандидатів на посаду прем'єр-міністра України. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із її міркуваннями.

Склад Кабміну повністю або частково повинен змінитися після виборів до Верховної Ради 21 липня. Отже, серед кандидатів:

Заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован;
директор з розвитку бізнесу НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко;
голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв;
секретар РНБО і екс-міністр фінансів Олександр Данилюк;
колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, який зараз очолює "Укроборонпром".
Звідки взявся цей список? "Київ затоплений чутками, і в кулуарах обговорюють п'ять технократів, яких можна було б вибрати наступним прем'єр-міністром. Це Айварас Абромавічус, Владислав Рашкован, Юрій Вітренко, Андрій Коболєв і Олександр Данилюк", - так аргументує журналістка наявність в своїй статті саме цієї п'ятірки . Будемо вважати це посиланням на інформовані джерела.
Мелінда Херінг стверджує, що розмовляла з усіма п'ятьма претендентами по кілька годин і прийшла до висновку, що найбільш підготовленими до посади глави Кабміну є Абромавічус і Рашкован. "На Заході Абромавічуса вважають чесним, ефективним, принциповим, чарівним і абсолютним прихильником успішної України. Вибір Абромавічуса буде сигналізувати інвесторам, західним партнерам і українцям, що Зеленський серйозно налаштований щодо змін в країні", - передрікає Херінг.
Альтернативою Абромавічусу, яка послала б [Заходу, партнерам і інвесторам] ті ж сигнали, Мелінда Херінг вважає Владислава Рашкована, який в 2014-2016 роках обіймав посаду заступника глави НБУ, відповідав за реформування і трансформацію Нацбанку, і користується довірою у багатьох українських реформаторів.
"Рашкован - інституціоналіст, а це значить, що він здатний вирішувати технічні економічні питання, але у нього також є погляд на трансформування і створення нових інституцій. Найголовніше, він точно знає, що потрібно зробити Україні для залучення міжнародних коштів і як заспокоїти інвесторів" , - пише американська журналістка.

На думку Херінг, у Коболєва, Данилюка і Вітренка є свої сильні сторони, але в цілому вони дещо слабше двох вищезгаданих кандидатів, як потенційні прем'єр-міністри. Проте, жоден з них не є поганим варіантом, підкреслює журналістка. Всі п'ять технократичних міністрів запевнили б інвесторів і Захід в тому, що Зеленський щиро впевнений в остаточному виправленні України. куди гірше буде, пише Мелінда, якщо президент вважатиме за краще "політичний" уряд, а не технократичний - тоді Україну чекають ще 5 років популізму.

Українські бійці на Донбасі отримали нові лазні на колесах (фото)

вівторок, 24 вересень 2019, 12:45

В рамках Державного оборонного замовлення на 2019 рік для потреб ЗСУ було виготовлено 10 мобільних лазне-пральних комплексів, обладнаних сучасною технікою. – Сьогодні до нас прибули представники з кількох військових частин. Усі вони пройшли інструктаж ...

Кадрові ротації в оточенні Кличка: Звільнений заступник не збирається залишати посаду

вівторок, 24 вересень 2019, 12:30

Дмитро Давтян заявив, що мер "не зміг протистояти зовнішнім силам і поставив їх інтереси вище самих киян". Заступник мера столиці Віталія Кличка Дмитро Давтян заявив, що не планує залишати своє крісло, незважаючи на заяву глави КМДА про звільнення двох...