Колишній Генеральний секретар НАТО, голова Фонду Rasmussen Global Андерс Фог Расмуссен переконаний, що в НАТО припустилися помилки, не давши Україні план дій щодо вступу до Альянсу у 2008 році. Також він наголосив, що Захід погано відреагував на вторгнення Росії у Грузію та в Україну. Про це він заявив під час брифінгу за результатами першого засідання групи з питань міжнародних безпекових гарантій для України, передають Патріоти України.
Андерс Фог Расмуссен уточнив, що рішення про ненадання Україні плану щодо членства до НАТО приймалося ще у 2008 році до того, як він став Генсекретарем НАТО. Він наголосив, що завжди виступав на підтримку України.Того ж року, ще будучи прем'єр-міністром Данії, він підтримував надання плану дій Україні щодо членства в НАТО.
"Як генсекретар НАТО я дійсно працював з різними українськими президентами України. Ви можете пам'ятати, що Янукович не хотів приєднуватися до НАТО. Але, тим не менш, ми поважали це. Це було українське рішення. Після того Янукович зник і Порошенко став президентом, я дійсно працював з ним", – сказав колишній Генсекретар НАТО.
Расмуссен наголосив, що зволікання НАТО дало Путіну неправильний сигнал і він вирішив, що може безперешкодно захоплювати території. "Я можу вам сказати, що на всіх етапах я виступав на підтримку більш потужних взаємовідносин між НАТО та Україною і я вважаю, що то була помилка не надавати план дій щодо НАТО Україні у 2008 році. Це був неправильний сигнал для Путіна. Путін подумав, що НАТО розділене і він зможе захопити територію силою без якихось жертв", – вважає він.
Після бухарестського саміту Путін атакував Грузію й окупував Абхазію, а у 2014 році захопив Крим та окупував частину Донбасу. На думку колишнього Генсекретаря НАТО, це було чітким сигналом від президента Росії. Але Захід відреагував занадто слабко.
"Реакція з боку заходу була недостатньо потужною. Були певні санкції, але економічні переваги виявилися все ж таки більш потужними. Це знов ж таки був неправильний сигнал", – зауважив Рамуссен.
Він підкреслив, що світові лідери не повинні повторювати помилок минулого. На його думку, головний досвід полягає в тому, що "спроба замирення з диктатором не пройде і призведе лише до нового конфлікту". "А зараз ми сплачуємо за помилки, яких ми припустилися в минулому. Цього ми не повинні припуститися знову. І саме над цим ми працюємо в нашій групі", – сказав він.
Канцлер Олаф Шольц погодиться на додаткові поставки зброї в Україну на суму три мільярди євро до федеральних виборів лише в тому випадку, якщо вони фінансуватимуться шляхом призупинення боргового гальма, передають Патріоти України. «Допомога можлива ли...
Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...