У Байдена надумали, як урізати доходи Росії від нафти без ембарго ЄС, - NYT

Поки в ЄС не можуть домовитися про нафтове ембарго, влада США розробляє заходи, які допоможуть скоротити доходи Росії від експорту нафти. Зокрема, пропонуються санкції проти покупців нафти РФ. План опрацьовують в адміністрації президента США Джо Байдена. Про це повідомляє The New York Times (NYT), посилаючись на нинішніх та колишніх представників адміністрації, передають Патріоти України.

Джерела стверджують, що Байден хоче не позбавити світовий ринок значного обсягу нафти, а спонукати країни до відмови від імпорту з РФ. Один з варіантів – вимога платити за російську нафту за цінами, нижчими від ринкових. Іноземним компаніям, які відмовляться це робити, загрожуватимуть вторинні санкції США. Прихильники такої ідеї вважають, що це зменшить нафтові доходи РФ, не збільшуючи світові ціни на енергоресурси.

Ще один варіант – зобов'язати банки під загрозою санкцій переказувати платежі за нафту РФ на спецрахунки. Передбачається, що ці рахунки Росія зможе використати лише для придбання продовольства та медикаментів. Втім, остаточного рішення ще не ухвалено. "Адміністрація Байдена вивчає різні типи вторинних санкцій, але поки що не виробила певної програми дій", – пише газета.

"Запалає вся Україна": Медведєв влаштував істерику на тлі чуток про майбутні удари по Криму

субота, 4 лютий 2023, 13:51

Заступник голови радбезу РФ Дмитро Медведєв пообіцяв застосувати усі можливі види зброї, якщо Україна завдасть ударів по території Росії та Криму. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. За словами Медведєва, якщо Україна викорис...

На Сіверському напрямку був бій: Російським шпигунам "дали по зубах" прикордонники

субота, 4 лютий 2023, 12:30

Прикордонники вночі зупинили кілька атак російських загарбників на Сіверському напрямку. Про це у суботу, 4 лютого, повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України, передають Патріоти України. Зазначається, що спочатку ворог з артилерії та...