У Бельгії заявили, що не можуть передати Україні F-16: Що сталося

Керівництво бельгійської армії вважає, що літаки F-16 знаходяться в поганому стані. У зв'язку з цим вони не можуть бути відправлені в Україну, передають Патріоти України.

"Річ не в тім, що ми не хочемо, але коли наші літаки виводяться з експлуатації, вони зношуються. Ці літаки вже налітали стільки годин, що їх конструкція зносилася. Не можна відправляти в Україну літаки, якими ви б самі не скористалися", - цитує uractiv лейтенанта Фредеріка Гетінка.

Прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо ще в лютому дав зрозуміти, що Брюссель не постачатиме бойові літаки Україні, і це підтвердив у травні міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер.

У той час як де Кроо підкреслив необхідність цих літаків для національної армії і НАТО, Дедондер заявив, що країна не може відправити свої F-16 в Україну, оскільки вони знаходяться "в кінці свого життєвого циклу", навіть якщо США дадуть зелене світло для поставки.

"Бельгія вже відправила в Україну автоматичну зброю, бронетехніку Lynx і понад 200 вантажівок Volvo, а також боєприпаси, паливо і медичне обладнання", - сказав Гетінк.

На додаток до військової допомоги Бельгія в червні затвердила свій останній пакет підтримки України, додавши 24 мільйони євро до 61,5 мільйонів євро, виділених Брюсселем на допомогу в минулому році.

Однак, попри ці заяви, Бельгія продовжує відставати за загальними військовими витратами, особливо якщо порівнювати їх з цільовим показником витрат НАТО в 2% ВВП.

У той час як Бельгія досягла 1,18% свого ВВП з точки зору витрат на оборону в 2022 році, недавній документ, опублікований НАТО, вказує, що в цьому році ця цифра складе 1,13% ВВП або більше 6,5 мільярдів євро. Це ставить Бельгію на місце після Іспанії (1,26%), але попереду Люксембургу (0,72%).

На липневому саміті НАТО в Мадриді де Кроо підтвердив свої наміри збільшити витрати на оборону до 2% ВВП до 2035 року, слідуючи "реалістичному" шляху — 1,54% до 2030 року.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...