У боях за Часів Яр вирішується доля чотирьох міст: Дикий розповів, чому окупанти змогли просунутися під Торецьком

На Торецькому напрямку дуже загрозлива ситуація, в першу чергу для Торецька і Часового Яру. Про це в ефірі Radio NV сказав військовий експерт, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий, передають Патріоти України.

За його словами, по всій Донецькій області фронт продовжує повільно прогинатися. Росіяни намагаються протиснути поле бою великою кількістю бійців і противник користується своєю перевагою в живій силі.

"І КАБами, і ФАБами. У них є дві переваги, ця можливість бомбардування планувальними бомбами та перевага в кількості солдатів. І вони повільно продавлюють фронт на Донеччині, платять за це насправді страшну ціну, яку жодна інша армія світу не вважала б взагалі адекватною, прийнятною", — заявив Євген Дикий.

Він зазначив, що просування ворога на Торецькому напрямку на 2 км за день, - то є незвична ситуація. "Зазвичай, в орків просування за день в десятки метрів. Там зрозуміло, що був якийсь прокол з нашої сторони", - наголосив Дикий.

При цьому він не виключає реальності інформації про помилку при ротації двох бригад. Дикий зазначає, що найбільша загроза зараз на Торецькому напрямку, в першу чергу для самого Торецька і Часового Яру, який тримається вже місяцями та відіграє ключову роль в обороні Донбасу.

"Фактично в Часовому Яру буде вирішуватися доля цілої великої агломерації з чотирьох великих міст – Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ і Краматорськ. Не дай боже нам доведеться відійти з Часіка, то з пануючих висот довкола нього ці чотири міста просто розстрілюються і як мінімум ми тоді станемо перед потребою евакуювати кілька десятків тисяч цивільного населення. А як максимум ми можемо взагалі ці міста за якийсь час втратити. Зрозуміло, що вони не "впадуть" за один день – кожне з цих міст придатне до оборони довготривалої", - наголосив він.

При цьому Дикий сказав, що все одно війна пройде по цих чотирьох містах, які поки що залишаються прифронтовими, але вони стануть фронтовими, якщо впаде Часів Яр.

Він розповів, що прорив під Торецьком створює загрозу, що Часів Яр доведеться боронити не з одної сторін, як зараз, а з двох- трьох, а в гіршому разі - це буде загроза оточення і відповідно необхідність передислокації, тобто відходу, що вкрай не бажано допустити.

Ветеран наголосив, що на сьогодні на Торецькому напрямку відбувається "гасіння пожежі", туди українське командування кидає наявні резерви. "Є сподівання, що вдасться зупинити це просування на Торецькому напрямку", - додав Дикий.

Підданих путіна можуть залишитись без найціннішого для режиму - телепропаганди: У Росії поскаржились на атаку дронів на телевежі

неділя, 14 липень 2024, 19:22

Про атаку дрона заявили у російському місті Суджі Курської області. Там загорілася телевізійна вежа, заявив губернатор Курської області Олексій Смирнов. Російські ЗМІ пишуть, що щонайменше два дрони-камікадзе атакували телевізійну вежу, там сталась пож...

"Ми з тобою однієї крові": Фіцо побачив разючю схожість замахів на себе і на Трампа і шкодує, що важко покарати воронів цих обох чудових діячів

неділя, 14 липень 2024, 18:15

Прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо здалися схожими сценарії замахів на експрезидента США Дональда Трампа і на нього самого. Словацький прем’єр заявив, що сценарій замаху на Трампа і на нього – це "точна копія", зазначають Патріоти України. . "Сц...