У Чечні викрадають чоловіків, щоб відправити їх "добровольцями" на війну в Україну

У Чечні викрадають чоловіків для відправки на війну в Україну. Про це розповіла співрозмовниця з правозахисної асоціації "Вайфонд", передають Патріоти України із посиланням на "Кавказ.Реалії".

Відзначається, що кілька чеченських правозахисних організацій і блогерів розповіли про звернення від жителів Чечні, яких викрадають для відправки в якості "добровольців" на війну проти України. За їхніми словами, викрадених змушують підписувати контракт під загрозою провести невизначений час у "секретних" в'язницях.

"Їм та їхнім родинам погрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більш того, у разі поранення або смерті в документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які говорить пропаганда", – розповіла співрозмовниця.

У фонді зазначили, що йдеться про десятки людей: "Пишуть з великою недовірою, анонімно, намагаються всіляко не ідентифікувати себе, чистять листування. Є люди, яких ми знаємо особисто, які теж зіткнулися з цією проблемою. Вони, бачачи безвихідність ситуації та розуміючи, що їм доведеться їхати в Україну, запитують, як їм вже на місці перейти на бік чеченського батальйону імені Шейха Мансура".

Представник Асоціації уточнила, що серед тих, кого змушують стати "добровольцями", є люди з інвалідністю, а також ті, хто ніяк не пов'язаний з державними або силовими структурами. Є і держслужбовці, яких зобов'язали підписати заяву про вступ в "добровольці", але поки не відправляють на фронт, а тримають в резерві.

"Не Росії розповідати, хто занурив Молдову в пітьму": В Кишиневі жорстко відповіли Маші Лавровій

п’ятниця, 2 грудень 2022, 0:26

Міністерство закордонних справ Молдови різко відповіло на твердження офіційної представниці російського зовнішньополітичного відомства Марії Захарової про те, що відключення електроенергії в країні є виною Кишинева. Про це йдеться в коментарі речника М...

ЄС домовився про обмеження ціни на російську нафту - Reuters

четвер, 1 грудень 2022, 23:52

Країни Європейського Союзу в четвер увечері досягли попередньої згоди щодо запровадження граничної ціни на російську нафту: вона попервах становитиме 60 доларів за барель і буде переглядатися кожні два місяці так, аби бути нижчою за ринкову. Про це йде...