У Чечні викрадають чоловіків, щоб відправити їх "добровольцями" на війну в Україну

У Чечні викрадають чоловіків для відправки на війну в Україну. Про це розповіла співрозмовниця з правозахисної асоціації "Вайфонд", передають Патріоти України із посиланням на "Кавказ.Реалії".

Відзначається, що кілька чеченських правозахисних організацій і блогерів розповіли про звернення від жителів Чечні, яких викрадають для відправки в якості "добровольців" на війну проти України. За їхніми словами, викрадених змушують підписувати контракт під загрозою провести невизначений час у "секретних" в'язницях.

"Їм та їхнім родинам погрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більш того, у разі поранення або смерті в документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які говорить пропаганда", – розповіла співрозмовниця.

У фонді зазначили, що йдеться про десятки людей: "Пишуть з великою недовірою, анонімно, намагаються всіляко не ідентифікувати себе, чистять листування. Є люди, яких ми знаємо особисто, які теж зіткнулися з цією проблемою. Вони, бачачи безвихідність ситуації та розуміючи, що їм доведеться їхати в Україну, запитують, як їм вже на місці перейти на бік чеченського батальйону імені Шейха Мансура".

Представник Асоціації уточнила, що серед тих, кого змушують стати "добровольцями", є люди з інвалідністю, а також ті, хто ніяк не пов'язаний з державними або силовими структурами. Є і держслужбовці, яких зобов'язали підписати заяву про вступ в "добровольці", але поки не відправляють на фронт, а тримають в резерві.

Кидає в бій старі танки: Росія у Луганській області втратила величезний потенціал у живій силі та техніці

понеділок, 4 липень 2022, 10:59

Російська армія втратила під час боїв у Луганській області величезний потенціал у живій силі та техніці. Про це 4 липня в ефірі телемарафону заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, передають Патріоти України. "Росія на Луганщині кидає в бій 62 танк...

Битву за Донбас не закінчено: У Міноборони заявили, що ЗСУ звільнять землі України від ворога

понеділок, 4 липень 2022, 10:42

У Міністерстві оборони України заявили, що битва за Донбас із російськими окупантами триває. Також в оборонному відомстві наголосили, що Збройні сили звільнять усі українські землі від ворога, передають Патріоти України. Окрім того, навіть якщо росіяни...