У Чехії пройшлися по Макрону й нагадали про нацистську Німеччину

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський розкритикував президента Франції Еммануеля Макрона за заклик "не принижувати Росію". Дипломат вказав, що для російського президента Володимира Путіна неважливо, як західні країни сприймають РФ, передають Патріоти України.

"Росія - агресор, і ми не повинні брати до уваги ні приниження, ні не приниження. Макрон, напевно, не дуже розбирається в питанні - Путіну все одно, як Росію сприймають на Заході", – заявив Ліпавський.

При цьому він підкреслив, що не можна допустити в Україні "чехословацький сценарій" 1938 року, коли нацистській Німеччині віддали частину території. "Дипломатичні переговори повинні вести в першу чергу самі українці. Ми повинні тримати українців у грі", - підсумував дипломат.

Нагадаємо, 13 травня стало відомо, що Макрон запропонував президенту Володимиру Зеленському піти на територіальні поступки заради "збереження обличчя Путіну".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у відповідь на це заявив, що Путін повинен сам знайти спосіб "зберегти обличчя". А посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький відреагувавши на пропозицію Макрона наступним коментарем: "озвучувалися думки, що треба рятувати чиєсь обличчя. Нехай віддають свій Бранденбург або Піренеї".

На сайті президента України навіть з'явилася петиція, присвячена словами французького президента. Її суть - запропонувати Макрону поділитися територіями з Росією заради "збереження обличчя" Путіну. Пізніше представник Макрона спробував згладити ситуацію і заявив, що Франція бажає перемоги Україні та повернення територіальної цілісності нашої держави, а в словах Макрона "немає духу поступок" Путіну або РФ.

У Росії прокоментували заявку України на вступ до НАТО

п’ятниця, 30 вересень 2022, 18:59

У Росії відреагували на слова президента України Володимира Зеленського про заявку Києва на вступ до НАТО в прискореному порядку. У Держдумі РФ назвали ініціативу "прямим запрошенням" вступити в конфлікт із Росією. З відповідною заявою 30 вересня висту...

От тобі і "брати-фашисти": "Путін - загроза, анексія не має значення", - майбутня прем’єрка Італії, котра позиціанувалася як союзниця Москви

п’ятниця, 30 вересень 2022, 18:58

Лідерка ультраправої партії "Брати Італії" Джорджія Мелоні, яка, як очікується, стане наступною прем’єркою Італії, заявила, що анексія Росією українських територій не має ні юридичного, ні політичного значення, а Владімір Путін загрожує Європі. Заяву М...