У CNN назвали кінцеву мету Путіна в Україні - сам себе видав

Російський лідер Володимир Путін сам зізнався, що його мета в Україні – відновлення РФ як імперської держави, і вона може поширитися на інші пострадянські країни. Таку підказку про свій кінцевий план він фактично видав на нещодавній зустрічі з групою молодих підприємців, передають Патріоти України.

На цей факт вказав аналітик видання CNN Натан Ходж. За його словами, читати думки кремлівського диктатора – завдання непросте, але іноді той дозволяє робити це, і щоб пересвідчитися в цьому – варто ознайомитися зі стенограмою згаданої бесіди.

Зокрема, багато хто швидко вловив одну з провокаційних реплік Путіна, в якій той порівняв себе з Петром I – російським царем і засновником Санкт-Петербурга, який прийшов до влади наприкінці XVII століття.

"Петро Великий вів Північну війну протягом 21 року. На перший погляд, він воював зі Швецією, відбираючи у неї щось... Він нічого не забирав, а повертав. Ось як це було", – стверджував глава країни-агресора.

"Слова Путіна кажуть самі за себе: те, чого він прагне в Україні, – це відновлення Росії як імперської держави", – вважає Ходж.Він зазначив: далі кремлівський лідер додав, що європейські країни не визнали захоплення території Петром І силою, а натомість – частиною Швеції. На думку ж Путіна , "споконвіку слов'яни жили там разом із фінно-угорськими народами, і ця територія перебувала під контролем РФ".

"Те ж саме і з західним напрямком, Нарвою та його першими походами. Навіщо йому туди йти? Він повертався і підкріплювався, ось що робив", – висловився російський президент і, посилаючись безпосередньо на власне вторгнення в Україну, додав: "Очевидно, що на нашу долю також випало повернутися і зміцнитися".

Аналітик зауважив, як швидко засудили українці такі висловлювання глави РФ, прямо розцінивши їх як визнання його імперських амбіцій.

"Іншими словами, є дві категорії держави: суверенна та завойована. На імперську думку Путіна, Україна має відноситися до останньої категорії. Він уже давно стверджує, що українці не мають законної національної ідентичності і що їхня країна є "маріонеткою" Заходу. На його думку, українці не мають самостійності та є підвладним народом", – йдеться у матеріалі Натана Ходжа.

Він переконаний, що залучаючи згадки про Петра I, також стає зрозуміло, що "цілі Путіна продиктовані певним почуттям історичної долі. А путінський "проєкт імперської реставрації теоретично" може поширитися й на інші території, які колись належали Російській імперії чи Радянському Союзу, "що має викликати тривогу у всіх державах, які виникли після розпаду СРСР".

Пішли в рознос: Перекинуті у Білорусь мобілізовані росіяни займаються грабежами і ґвалтують жінок, - ЗМІ

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:28

Частину мобілізованих росіян перекинули на територію Білорусі для злагодження та поповнення підрозділів путінських військ. Їхня поява призвела до хвилі насильницьких злочинів. Про це з посиланням на джерела у спецслужбах повідомляє "24 канал". Зазначає...

"Товариш Ким" зробив свій вибір: КНДР підтримала російську анексію територій України

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:25

Північна Корея підтримала проголошену Росією анексію частини областей України. Про це у вівторок заявило міністерство закордонних справ КНДР, повідомляє агентство Reuters. . Пхеньян підтримав заяву Москви про те, що регіони нібито самі вирішили стати...