У "другій армії світу" почався артилерійський "голод" - військовим наказали збирати відстріляні гільзи від снарядів

Артилерійський "голод", який почав наздоганяти російську армію наприкінці серпня, у грудні суттєво загострився. Склади з боєкомплектом спустошуються, експортувати снаряди радянського зразка немає звідки, а оборонна промисловість із замовленнями не справляється, передають Патріоти України.

Про це пише Telеgram-канал "Досье Шпиона". Зазначається, що на початку грудня командирам артилерійських підрозділів ЗС РФ навіть наказали збирати відстріляні гільзи 152-мм калібру для можливості їхнього повторного використання.

"У недавньому відео, що облетіло інтернет, на якому двоє військовослужбовців ПВК "Вагнер" називають начальника Генерального штабу РФ Валерія Герасимова "п*даром", є цікавий нюанс. ПВКшники вважають Герасимова представником сексуальних меншин через відсутність у військовослужбовців артилерійських снарядів", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що артилерійський "голод" – це проблема обох воюючих армій. Але якщо ЗСУ вдається вирішувати цю проблему насамперед за рахунок постійної західної допомоги й поступового переходу з радянських гармат 122-мм і 152-мм калібрів на НАТОвський 155-мм калібр, то у росіян справи гірші.

"На додаток до радянських 122-мм і 152-мм калібрів в арсеналі української армії з'явилися гармати калібром 155-мм. Снарядів для цього типу озброєння у країн Заходу більш ніж достатньо, порівняно з 152-мм, які доводиться шукати по всьому світу, щоб забезпечити боєздатність радянських знарядь. Незважаючи на це, щось знаходити все ж таки вдається. Якщо подивитись на крайній пакет військової допомоги Україні від США, то серед іншого там є: 45 000 артснарядів 152 мм, 20 000 артснарядів 122 мм і 50 000 снарядів 122 мм для систем "Град". Згідно зі звітом Міністерства оборони США, на кінець листопада Україні було передано понад 1 млн артилерійських снарядів різних калібрів", – пише автор каналу "Досье Шпиона".

У той же час, за даними автора каналу, у Росії запас снарядів, який на початок війни оцінювався як "приблизно нескінченний", почав виснажуватись наприкінці серпня 2022 року. Чималу роль у цьому, окрім запеклих артдуелей, відіграло й використання Україною РСЗВ HIMARS. Маючи відповідні розвіддані та супутникові знімки, ЗСУ щоразу вдавалося уражати артилерійські склади в глибокому тилу противника, знижуючи вогневу міць ЗС РФ.

"Окрім того, є питання і якості самих боєприпасів. Через мої руки пройшов не один документ зі скаргами начальників артпідрозділів про непридатність для використання снарядів. Боєприпаси, що зберігалися на складах не один десяток років, просто "віджили своє", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що через відсутність можливості закупити снаряди за кордоном, керівництво РФ мобілізує масове виробництво необхідних боєприпасів усередині країни, однак оборонна промисловість із замовленнями не справляється зовсім.

"Проблема настільки відчутна, що на початку грудня командирам артилерійських підрозділів ЗС РФ було поставлено завдання взяти під особистий контроль організацію здачі відстріляних гільз 152-мм калібру для можливості їхнього повторного використання", – підсумовує автор каналу "Досье Шпиона".

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...