У Фінляндії обрали нового президента: Що про нього відомо

У неділю, 11 лютого, колишній прем’єр-міністр Александр Стубб переміг на президентських виборах у Фінляндії. У другому турі голосування він обійшов за кількістю отриманих голосів колишнього міністра закордонних справ Пекку Хаавісто. Про це повідомляє фінське видання Yle, передають Патріоти України.

У другому турі виборів Стубб отримав 51,6 відсотка голосів виборців, а Хаавісто — 48,4 відсотка. Різниця між переможцем виборів та його конкурентом склала менш ніж 99 тисяч голосів.
Хаавісто уже привітав із перемогою свого суперника, визнавши його 13-им президентом.

Александр Стубб вступить на посаду 1 березня. Маючи обмежені повноваження порівняно з повноваженнями прем’єр-міністра, глава держави, який обирається на шестирічний термін, керує зовнішньою політикою країни в тісній співпраці з урядом.

Він також є верховним головнокомандувачем збройних сил. Ця важлива роль набула ще більшого значення у світлі геополітичних подій у Європі, зокрема, вступу Фінляндії, яка має 1340 кілометрів спільного кордону з Росією, до НАТО.

Що обіцяв Александр Стубб

55-річний Александр Стубб у своїй виборчій програмі обіцяв співвітчизникам, що працюватиме для безпечної, відкритої Фінляндії з міжнародними звʼязками, ставитиме її інтереси на перше місце, а також буде об’єднуючим фактором для країни.

Новообраний президент заявляв, що підтримує Україну, заперечуючи можливість поступитися територіями в обмін на мир з Росією, та обіцяв підтримувати рух нашої країни до ЄС.

"Процес має йти": Кремль погрожує вбивати українців, навіть якщо настане перемир'я

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:53

Міністр закордонних справ країни-агресорки Сергій Лавров заявив, що Росія не збирається переривати бойові дії в Україні в разі початку переговорів щодо війни, яку розв'язала. Про це Лавров заявив в інтерв'ю росЗМІ, коментуючи домовленості, які нібито о...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...