У селі Грабовське в Сумській області тривають прикордонні бої: ворог намагається чіплятися за його південні околиці. Про це розповів начальник управління комунікації Угруповання Об’єднаних cил Віктор Трегубов, передають Патріоти України.
За його словами, у Грабовському, звідки росіяни раніше незаконно депортували 52 українців, бої мають характер прикордонного. "Станом на зараз бої продовжуються, росіяни намагаються чіплятися за південні околиці села. Треба розуміти, що мова про невеличкий клаптик: площа усього села - 4 квадратних кілометри, і воно фактично перебуває на кордоні", – сказав Трегубов.
Він зауважив, що російські війська просунулися близько на кілометр від свого держкордону. Водночас відстані в цьому районі не дозволяють створити класичну лінію розмежування, оскільки "поставити українські війська між росіянами та селом неможливо, бо між ними просто немає простору".
Також начальник управління комунікації прокоментував вивезення українців з Грабовського, заявивши, що ворог скористався моментом. "Неприємно і дивно те, що виникла ситуація, в якій росіяни фактично захопили заручників. До війни у селищі було близько 700 мешканців, а зараз залишалося менше сотні, переважно люди похилого віку", – підкреслив Трегубов.
Він додав, що Москва заявляла про Білгород як можливе місце вивезення громадян України з села, однак нині ця інформація не перевірена. "Завдання українських військ — ліквідувати російську присутність у населеному пункті, а не визволяти заручників уже на території РФ", – підкреслив Трегубов.
В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...
Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...