На початку зими 2022-23 років, коли російські окупанти масово обстрілювали об’єкти енергосистеми, влада Києва була на межі наказу про повну евакуацію мешканців столиці. Про це газеті The Times розповів один із полковників Збройних сил України, який побажав залишитися анонімним.
"Багато хто це знає, але Київ був на межі евакуації. Була одна битва, яка, на мій погляд, визначила долю Києва та російської кампанії знищення нашої енергетики, коли по Києву було випущено 49 крилатих ракет", — сказав він.
16 грудня Україна випустила десятки ракет зі своїх радянських С-300, американських Nasams та німецьких систем Iris-T у спробах врятувати столицю від повного знеструмлення у період морозів.
Водночас він додав, що київська критична інфраструктура змогла встояти ціною "великих зусиль" і цілодобовій праці енергетиків з комунальниками, що в рекордні строки відновлювали електропостачання у столиці.
До того ж значну роль у захисті об'єктів енергетики відіграв німецький ЗРК Iris-T SLM, який ефективно знищував російські крилаті ракети, що летіли на столицю України. У зв'язку з цим мер Києва Віталій Кличко закликав владу Німеччини пришвидшити надання озброєння та боєприпасів для України.
Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...
Під час нічної атаки Росії на Київ 28 червня постраждала фармацевтична компанія "Дарниця". Про це повідомила член стратегічної ради "Дарниці" Катерина Загорій, передають Патріоти України. "З міркувань безпеки та до завершення роботи компетентних служб ...