У країні-агресорці Росії влада нелегітимного президента Володимира Путіна утримує етнічні групи від боротьби за незалежність від Москви завдяки низькій щільності населення, яке могло б повстати проти Москви. Про це в інтерв'ю, яке 5 грудня опублікували в YouTube Центру протидії дезінформації, заявив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов, передають Патріоти України.
Журналістка спитала, скільки часу потрібно етнічним групам в РФ, щоб вони "відчули потребу відділитися від Росії і почати своє вільне життя". "Якби не диктаторський режим і репресивний апарат, то ці розбіжності ми б давно спостерігали в іще більш активній формі. Зрештою, перша й друга чеченські війни – тому яскравий приклад. Російська Федерація – це імперія, "федерація" там – просто слово. Це – суперунітарна держава, де максимально придушуються національні, релігійні, громадянські права", – відповів Юсов.
За його словами, Росія "абсолютно пронизана, просякнута різними протиріччями й потенційними конфліктами". "Міжетнічні, міжрелігійні, соціальні, конфлікт столиці й регіонів, де досі левова частка ресурсів висмоктується Москвою [...] і де сидять з, перепрошую, туалетами на подвір'ї, без опалення й газифікації", – зазначив представник ГУР.
Він вказав один із чинників, який допомагає режиму Путіна утримувати від заворушень віддалені від Москви регіони. "Низька щільність населення у багатьох цих республіках – це те, що дозволяє центру і репресивному апарату тримати це під контролем, але час від часу ситуація змінюється. Зрештою, і цей фактор змінюється, і не скрізь він такий, який влаштовує центр. Кавказ – яскравий приклад", – підкреслив Юсов. На його думку, Кавказ – "той котел, який вариться і закипає".
Росія тимчасово зменшила інтенсивність ударів по Україні, оскільки накопичує ресурси для масованої атаки із залученням до 1000 повітряних цілей. Про це заявив ексофіцер повітряних сил Анатолій Храпчинський в етері "24 Каналу", передають Патріоти Україн...
Президент США Дональд Трамп відмовився від початкового плану, оголошеного у понеділок, згідно з яким США передавали б Україні системи Patriot з власного запасу, а Німеччина покривала би ці витрати. Останні кілька днів тривають конфіденційні переговори ...