У ГУР пояснили, чому Буданов допоміг "слузі"-втікачу Трубіцину, на котрого полювали САП та НАБУ, виїхати за кордон

У Головному управлінні розвідки підтвердили, що дійсно допомогли обвинуваченому в хабарництві 40-річному депутату Київради від "Слуги народу" Владиславу Трубіцину виїхати з України, але зробили це не з власної волі. Про це заявив представник ГУР Андрій Юсов українським ЗМІ.

Пряма мова представника ГУР Андрія Юсова: "Такий лист був виданий на прохання іншої структури, складової сектору сил безпеки і оборони України в рамках міжвідомчої взаємодії з цією структурою і на їхнє офіційне звернення. Наразі я не можу назвати цю структуру. Можливо, ця інформація може бути оприлюднена пізніше".

У коментарі УП Юсов зауважив, що хоча підозра Трубіцину, за даними публічних джерел, і була повідомлена у лютому 2022 року, офіційно НАБУ не називала імені депутата.

Представник ГУР наголосив, що на момент перетину кордону 13 травня Трубіцин не був обмежений у правах виїзду. У нього не вилучили закордонний паспорт і не поставили відмітку про перетин кордону з дозволу слідчого. При цьому судді мають право за клопотанням слідчих обмежувати людину в перетині кордону України, і якщо такі рішення виносяться і надходять до Державної прикордонної служби, вона їх виконує.

Крім цього, додав Юсов, в рамках карного провадження слідчі можуть отримати і, якщо вважають за можливе, оприлюднити інформацію про перетин кордону особами. Оскільки подібні листи не стосуються діяльності ГУР, розвідка не може перевіряти закриті бази стосовно таких людей.

Пряма мова Юсова: "Наскільки відомо, він (Трубіцин - ред.) справді допомагав як волонтер іншим структурам сил безпеки та оборони, але це жодним чином не виправдовує його можливе переховувавання від правоохоронців.

Сподіваємось, що згаданий депутат швидко і добровільно повернеться до України і не буде відволікати сили сектору безпеки та оборони України для стимулювання цього повернення".

СБУ і НАБУ затримали мера Сум на хабарі у 2 мільйони

понеділок, 2 жовтень 2023, 21:52

Сумського міського голову затримали на гарячому разом із директором департаменту міської ради. Чоловіки брали хабарі. Посадовці займалися корупцією з листопада 2022 року. Тепер їм повідомили про підозру, інформують Патріоти України. Чоловіків затримали...

Окупанти атакували склад матеріалів ДТЕК на Дніпропетровщині

понеділок, 2 жовтень 2023, 21:28

У понеділок, 2 жовтня, росіяни атакували склад матеріалів ДТЕК в Дніпропетровській області - пошкоджено обладнання. Про це пише ДТЕК, передають Патріоти України. Повідомляється, що пошкоджень зазнали кабелі, трансформатори, роз’єднувачі та інше обладна...