У Харкові депутат "Європейської солідарності" відмовився виступати державною мовою: Однопартійці готують сувору кару

У Харкові депутат обласної ради від "Європейської солідарності" Олександр Дорошенко під час позачергової сесії 4 березня відмовився перейти на державну мову і виступав російською. Про це передали на Facebook-сторінці "Європейська Солідарність - Харківщина", зазначають Патріоти України.

Дорошенка вже виключили з фракції "Євросолідарність", повідомляє пресслужба обласного осередку партії. За підсумками зборів депутата вирішили виключити з фракції за порушення закону про мову через "відсутність аргументованих пояснень і розбіжності ідеологічних засад між Дорошенком і партією".

У своєму Facebook депутат пояснив, що розхвилювався, тому що вперше виступав з трибуни, і попросив вибачення у громади і колег по фракції:

«Розхвилювався, тому виступав російською мовою і не зміг донести свою думку українською, хоча до того, виступаючи з місця, завжди доносив свою позицію українською. Хочу вибачитися за це перед громадою, а також перед своїми колегами по партії Європейська солідарність. Моя реакція на зауваження колег мала бути іншою».

Також Дорошенко пообіцяв, що буде частіше використовувати українську і працюватиме над розширенням українського простору на Слобожанщині.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Він зміцнив позиції державної мови в Україні. 16 липня 2019-го закон набув чинності.

Депутати місцевих рад і чиновники органів місцевого самоврядування мають володіти державною мовою і використовувати її під час роботи.

З 16 січня 2021 року сфера обслуговування повністю перейшла на українську. З цього дня всі, хто надає послуги, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською. Обслуговувати клієнта іншою мовою можна лише на його прохання.


Хіти тижня. "Схожа на повію на пенсії": Джилл Байден викликала суперечки в мережі через вбрання з ажурними колготками (фото)

понеділок, 12 квітень 2021, 4:00

Фото дружини президента США Джо Байдена Джилл, яка виходить з літака в аеропорту Вашингтона, стали бурхливо обговорювати в мережі. Багато хто розкритикував вбрання 69-річної першої леді, який нібито виглядає не за статусом і віком. Так, люди сперечають...

Хіти тижня. Перевзутись у повітрі: Арестович з'явився біля Зеленського невипадково

понеділок, 12 квітень 2021, 3:00

Дивлячись на зведену в абсолют етичну, ідеологічну та політичну "гнучкість" Арестовича, слід пам'ятати, що він – не оригінал, а лише тьмяне відображення світоглядного мейнстриму тої Європи, куди ми так щиро прагнемо. "В перший рік каденції чинного през...