У Харкові судитимуть зрадницю, яка відповідала за "охорону здоров'я" при окупантах

До Червонозаводського районного суду Харкова передали обвинувальний акт щодо 46-річної жительки Куп'янська, яка під час окупації працювала на росіян, передають Патріоти України.

Слідчі встановили, що у червні 2022 року жінка влаштувалася начальницею "отдела управления здравоохранения Временной гражданской администрации Купянского района Харьковской области".

"Колаборантка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції в окупаційній адміністрації держави-агресора, керуючи роботою відділу", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт на неї склали за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Якщо її провину доведуть у суд, їй загрожує до 10 років тюрми з позбавленням права займати певні посади або займатися певною роботою від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без ней. Колаборантка переховується від слідства, тому її оголосили у розшук та судитимуть заочно.

Тиск на Крим зростає: Аналітики припустив як може відповісти Росія

неділя, 28 червень 2026, 11:22

Військовий аналітик Франц-Штефан Гаді вважає, що Україна може здійснити нову спробу завдати удару по Кримському мосту в рамках кампанії зі збільшення логістичних витрат Росії. Таку думку він висловив в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel,передають ...

Спалили $50 млн під Волновахою: Українські військові уразили дві пускові установки ЗРК С-300 (відео)

неділя, 28 червень 2026, 10:44

Пілоти 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Національної гвардії знайшли та знищили одразу 2 системи російської ППО. Відео бойової роботи було оприлюднене на каналі бригади, передають Патріоти України. . Опер...