У Консервативній партії Великої Британії бунт на фоні електоральної катастрофи: Харизматичний Борис Джонсон може повернутись до керівництва, - Daily Mail

У Консервативній партії Британії назріває розкол. Частина консерваторів виступають за відставку чинного прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака і повернення на цю посаду його попередника Бориса Джонсона.

Це, на їхню думку, може врятувати Консервативну партію від поразки на наступних виборах, що проходитимуть у 2025 році: нині опитування показують, що лейбористи користуються удвічі більшою підтримкою виборців, аніж консерватори. Про це повідомляє Daily Mail.

За даними видання, усередині Консервативної партії обговорюється можливість повернення на пост прем'єра колишнього глави уряду Бориса Джонсона. Частина консерваторів переконана, що це єдиний шлях до порятунку партії від нищівної поразки на виборах у 2025 році. Адже останні соціологічні дослідження показують, що нині за лейбористів готові проголосувати 41-45% виборців, тоді як консерваторам збираються віддати свої голоси 22-29% британців.

Джонсон, вважає частина консерваторів, на відміну від Сунака, міг би скоротити цей розрив.

Проблема консерваторів полягає також у тому, що частина їхніх виборців можуть віддати свої голоси популістській Партії реформ, серед засновників якої – відомий прихильник ідеї виходу Британії з ЄС Найджел Фараж.

"Через шість-вісім тижнів ми будемо мати в опитуваннях понад 15%, а торі консерватори. – Ред.) почнуть опускатися нижче 20%. У цей момент від п'яти до десяти депутатів зрозуміють, що гра закінчена, і перейдуть до нас. Тоді гра буде закінчена. Це буде останній уряд на нашій пам'яті, де торі (мають більшість. Ми їх знищимо", – так прокоментував Фараж електоральні тенденції.

Зростання популярності цього політика вже обертається у реальне фінансування. Зокрема, кошти йому перераховують партійні донори, що зазвичай підтримували Консервативну партію. Так, одна з компаній, яка упродовж 20 років перерахувала Консервативній партії близько 640 тисяч фунтів стерлінгів, партію Фаража профінансувала одразу на 100 тисяч.

При цьому джерела Daily Mail зазначають, що Джонсона досі не повернули на посаду лише через відсутність мандата. Заміна Сунака на іншого політика з Палати громад ситуацію "швидше погіршить, ніж поліпшить".

Повернутися до парламенту харизматичний експрем'єр зможе лише у разі, якщо хтось з чинних парламентаріїв поступиться йому місцем. Далі на черзі – збір 53 підписів під листом про недовіру Сунаку. Водночас розглядається також варіант з призначенням соратниці колишнього прем'єра Пріті Пател тимчасовим прем'єром.

На запит журналістів представник Джонсона відмовився говорити про його політичні амбіції.

"Борис Джонсон наразі зайнятий написанням книги і він підтримує уряд", – зазначив представник політика.

Телеведучого каналів Медведчука Максима Гольдарба судитимуть за державну зраду та виправдовування агресії Росії

вівторок, 5 березень 2024, 6:56

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього політика та телеведучого забороненого в Україні телеканалу NewsOne Максима Гольдарба. Йому інкримінують два злочини: колабораційна діяльність та виправдовування війни Росі...

Новий "пшик"? Російський танк "Армата" виявився задорогим для окупантів: У Росії розповіли, чи зʼявиться він на фронті

вівторок, 5 березень 2024, 6:48

Генеральний директор "Ростеха" Сергій Чемезов заявив, що танк Т-14 "Армата" виявився занадто дорогим для російської війни проти України. На фронті він не зʼявиться. Про це повідомляє "РІА Новини", передають Патріоти України. За словами Чемезова, російс...