Боєць ГУР на псевдо "Детектив" натякнув, що нещодавній удар по російському бомбардувальнику Ту-22М3 на аеродромі під Новгородом могла завдати українська військова розвідка. Про це пише The Economist, передають Патріоти України.
У матеріалі йдеться, що українські безпілотники, які не залучені до "психологічних" операцій по Москві, застосовуються для ураження складів пального, логістичних вузлів російських військ, а також арсеналів, маршрутів постачання та специфічних об'єктів.
"Ми реагуємо на звернення наших бригад. Вони кажуть нам, що знають, де зберігається російська зброя, але не мають можливості вразити її, та просять нас допомогти", – розповів координатор програми дронів у військовій розвідці України, військовослужець на псевдо "Детектив".
За його словами, більша частина нещодавньої роботи ГУР була зосереджена на російських аеродромах відносно недалеко від кордонів України.
У статті зазначається: "Це "могло" охоплювати і нещодавній удар по стратегічному бомбардувальнику Ту-22М3 під Новгородом, додав він, підморгуючи".
Видання також повідомляє, що атака по російській військовій базі у Криму вранці 25 серпня була здійснена за допомогою експериментальних дронів. У статті назвали цю операцію "однією з найсміливіших на сьогодні повітряних місій над територією, яку контролює Росія".
"Це було описано як випробувальний запуск, у ході якого багато прототипів дронів перебували в експериментальному режимі. Але деякі з них впоралися із завданням. За даними місцевих джерел, на базі сталися вибухи, кілька людей загинули, а поранені солдати ринули до місцевої лікарні", – описує видання бойову операцію.
Джерело газети повідомило, що в цьому нальоті на Крим одним із застосованих прототипів безпілотників був "Морок". Він швидкий і здатний нести "важке" корисне навантаження на відстань у кілька сотень кілометрів.
За словами співрозмовника видання, нові можливості України завдавати далеких ударів з повітря по ворогу є результатом "пророщування насіння, посіяного багато місяців тому".
Співрозмовник газети із команди дронів "Морок" розповів, що оскільки Росія нездатна прикрити засобами ППО всю свою велику територію, то для потенційного успіху операцій достатньо на ранньому етапі запуску безпілотників подолати 60-кілометрову смугу станцій РЕБ на кордоні та залетіти до російської глибинки.
"Близько 35-40% дронів долітають до найближчих околиць цілі. Інформація про успіх місії збирається з супутників, пристроїв стеження, повідомлень у соцмережах та місцевих агентів", – йдеться у статті. Там додали, що зараз триває процес нарощування серійного виробництва дронів "Морок".
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...