"У нас не вистачає техніки": Експерт пояснив, в якому випадку в Україні можлива загальна мобілізація

Експерт пояснив, в якому випадку в Україні можлива загальна мобілізація

Масштабна мобілізація в Україні може бути оголошена в рамках підготовки відбиття ймовірного наступу російських військ. Зараз масштабна мобілізація неможлива через брак техніки. Про це у коментарі ТСН розповів військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.

"Посилення мобілізаційних заходів в нашій країні може відбутися в разі підготовки до відбиття ймовірного наступу російських військ. По-друге, у разі надання нам необхідної техніки та озброєння. Річ у тім, що зараз ми не можемо розгорнути масштабну мобілізацію через брак техніки. Наберемо ми людей і що ми з ними будемо робити? У нас не вистачає техніки. Крім цього, сьогодні система працює як конвеєр: ми зазнаємо втрат, тому що йде війна. Для поповнення ми постійно потроху добираємо людей. Але ажіотажу немає", - відзначив Олег Жданов.

При цьому він зазначив, що центри комплектування набирають людей за професійною приналежністю та вимогою Генерального штабу – якщо немає людей з необхідною спеціалізацією, то набирають відповідних та навчають. За його словами, видавати повістки в громадських місцях будуть й надалі.

"Є роз'яснення Генштабу, що закон дозволяє вручати повістку в будь-якому місці. Крім того, в Україні не встигли до початку повномасштабного вторгнення створити єдиний реєстр військовозобов'язаних. Повістка вручається не для того, щоб відразу відправити на фронт. Вона вручається для того, щоб людина прийшла до військкомату і уточнила свої дані. Зараз Верховна Рада хоче розв'язати це питання на законодавчому рівні: щоб кожен громадянин був зобов'язаний сам приходити до військкомату та уточнювати свої дані", - підсумував експерт.

Нагадаємо, мобілізацію в Україні оголосили в перші дні масштабного вторгнення російської армії. Законодавством України передбачено чотири хвилі мобілізації - всі громадяни у віці від 18 до 60 років зобов'язані з'явитися до військкомату і стати на облік. Водночас призову підлягають лише ті, хто потрібен ЗСУ. Зараз Україна перебуває у другій хвилі мобілізації.

5 січня 2023 року Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що мобілізація в Україні проходить в спокійному режимі. Станом на сьогодні він не бачить підстав для проведення масової мобілізації.

"Ніхто не вірить у наші червоні лінії": Пропагандисти Кремля влаштували істерику через передавання F-16 Україні

четвер, 1 червень 2023, 22:43

Російських пропагандистів охопила істерика через передавання винищувачів F-16 Україні, повідомляють Патріоти України. "Ніхто не вірить у наші червоні лінії, їм тепер не цікаво грати з нами", - переймаються кремлівські посіпаки, обговорюючи новини про п...

«Вагнерівцям» не вдається забратися з-під Бахмута – ЗСУ не відпускають

четвер, 1 червень 2023, 22:07

Найманці російської терористичної організації Група Вагнера все ще не вийшли з-під Бахмута, і зараз у них чергова нова дата «виведення». Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону. . Раніше ватажок Групи «Вагнер» ...