Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пояснив, що державі важко відмовитися від російської нафти нібито тому, що в країни немає виходу до моря – як до Тріанонського мирного договору. На цю заяву зреагувала Хорватія та заявила про неприпустимість територіальних претензій з боку Угорщини. Так, Орбан заявив, що нафтове ембарго матиме для економіки Угорщини "ефект ядерної бомби". Про це повідомляє "Балканський оглядач", передають Патріоти України.
Угорський прем’єр сказав, що пропозиції Брюсселя щодо ембарго не враховують те, що держава може отримувати нафту лише через наземний нафтопровід з Росії, або ж з півдня. Проте для реалізації другого варіанту потрібно було б, щоб Хорватія збільшила потужності, пише угорське видання Telex.
"Ті, хто мають вихід до моря і порти, можуть доставляти нафту на танкерах. Якби вони не відібрали їх (порти – ред.) у нас, у нас також був би порт", – сказав Орбан, маючи на увазі порт Рієка, розташований на території Хорватії.
Після цієї заяви Орбана Хорватія викликала посла Угорщини для пояснень та заявила, що такі висловлювання шкодять добросусідським відносинам. "Хорватія засуджує заяву прем’єра Угорщини Віктора Орбана. Ми також засуджуємо будь-які територіальні претензії до суверенних держав", – заявили в хорватському МЗС.
Зауважимо, що до зміни кордонів європейських країн за підсумками Першої світової війни Угорщина в складі дуалістичної монархії Габсбургів (Австро-Угорщина) контролювала частину узбережжя Адріатичного моря і Рієка тоді була ключовим портом "угорського королівства". Відповідно до Тріанонського мирного договору 1920 року, Угорщина втратила дві третини своєї території, де більшість населення складали поневоленні народи: хорвати, словаки, румуни, українці. Зокрема все морське узбережжя, про котре плачуться реваншисти, знаходилися на споконвічних хорватських землях, за сотні кілометрів від етнічних мадярських земель.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...