У наступі на Донбас Путін недооцінив два важливі моменти, - німецький генерал у відставці

Російський наступ на сході України проходить безуспішно. Президент РФ Володимир Путін та військове керівництво країни-агресорки не зробили висновків зі своїх невдач під Києвом та на північному сході. Стикнувшись із двома серйозними проблемами на Донбасі, вони шукають вихід із ситуації, передають Патріоти України.

Евакуація українських військових із підземель заводу "Азовсталь" у Маріуполі може бути частиною плану з пошуку компромісу. Таким чином Путін, можливо, продумує варіанти відступу, заявив в інтерв'ю німецькому Die Welt генерал-лейтенант у відставці Збройних сил Німеччини Роланд Катер

На його думку, процес евакуації українських бійців із "Азовсталі" є прикладом практичного підходу, реальної політики Путіна.

"За останні кілька днів до Маріуполя була прикута така увага громадськості, особливо до тих нещасних людей, які були поранені у підвалах, що Путін нарешті вирішив відступити. Він знайшов компроміс, який у допоможе йому у майбутньому, дозволивши для початку лікування поранених українських солдатів під наглядом Росії. Пізніше має бути розглянуто питання про обмін полоненими. У цьому сенсі я вважаю, що це гуманітарна акція, і можу додати: є кілька ознак, які змушують мене думати, щоПутін шукає вихід із ситуації, що склалася (на Донбасі. – Ред.)", – сказав Катер.

На думку колишнього військового, успішні дії українських бійців на кількох напрямках, зокрема, контратака у Харківській області, можуть зламати усі початкові плани лідера РФ щодо Донбасу.

"ЗСУ не тільки звитяжно обороняються, а й вдаються до локальних, навіть регіональних контратак на багатьох напрямках. Якщо картинки вірні, вони досягли російського кордону і тепер мають можливість, наприклад, зупинити постачання армії РФ, перервавши шляхи сполучення з Білгорода чи інших міст. Я дійсно, вважаю, що ця ситуація ніяк не сприяє тому, чого хоче Путін", – зазначив Катер.

Він наголосив, що по діях окупантів на Донбасі не видно, що військове керівництво РФ зробило висновки зі свого відступу на півночі України. І з воєнної точки зору спостерігаються дві проблеми у наступі загарбників на сході.

"Перша проблема: відстань від Харкова до Луганська – майже 300 км. Гадаю, сформувати там єдиний фронт практично неможливо, навіть з огляду на величезну кількість солдатів, які відправляться туди після мобілізації. Друга проблема: річка Сіверський Донець, яка на сході перетинає країну, має величезну кількість приток. Тому здійснювати атаки із захопленням території там неймовірно складно. У цьому сенсі місцевість сприяє тим, хто захищається, тобто українській армії", – заявив генерал у відставці.

"Не має відношення до Євросоюзу": У Латвії хочуть обмежити використання російської мови на роботі і в громадських місцях

неділя, 14 серпень 2022, 21:00

Країни Балтії чи не найактивніше поривають усі зв'язки з російськими окупантами. Вони першими виступили за скасування шенгенських віз для росіян та готові на подальші радикальні кроки, зазначають Патріоти України. Кожного дня ізоляція російських окупан...

"Попереду ще багато боїв": Генерал Кривонос зробив невтішний прогноз щодо термінів війни

неділя, 14 серпень 2022, 20:52

Розв'язана Росією війна проти України, швидше за все, буде затяжною, попереду ще дуже багато боїв. Таку думку висловив генерал ЗСУ Сергій Кривонос, коментуючи заяву про тривалу війну глави військової розвідки Великобританії генерал Джима Хокенхалла, пе...