Представник українського омбудсмена у секторі безпеки й оборони Олександр Кононенко прокоментував інформацію про створення так званого батальйона ім. Богдана Хмельницького, який росіяни сформували з українських військовополонених. Так, в ефірі "Громадського радіо" Кононенко зазначив, що наразі інформація ще не має підтвердження, потребує вивчення, але Україна готова реагувати, якщо дійсно українських військовополонених примушують воювати проти своїх побратимів, передають Патріоти України.
За його словами, це не новина, бо росіяни вже не одноразово протягом останнього року повідомляли про створення такого формування і лише 7 листопада вперше були показані відеокадри, де наші військовослужбовці складали нібито військову присягу.
"Але що важливо. Відповідно до ст. 130 Третьої Женевської конвенції, серйозним порушенням вважається примушення військовополоненого до служби у збройних силах ворожої держави. І це досить серйозне порушення, яке прирівнюється до навмисного убивства, тортур, або нелюдського поводження, зокрема, проведення біологічних експериментів. Це до ваги того, що намагається робити на сьогоднішній день агресор. Безумовно, якщо такі факти будуть підтверджені, то ми будемо реагувати, будемо інформувати відповідні міжнародні правові установи і організації. І цей факт не залишимо поза увагою", — зазначив Кононенко.
Відповідаючи на запитання, чи це може бути черговим інформаційним "вкидом" росіян представник омбудсмена зауважив, що наразі немає підтвержених фактів, що серед тих людей на відео, хто складав присягу, є українські військові, які були взяті у полон росіянами.
"Фактично після 7 листопада ми вперше побачили обличчя нібито українських військовослужбовців, яких потрібно ідентифікувати і сказати, чи дійсно це військовополонені колишні чи ні. Але це вже питання не Офісу уповноваженого, а відповідних правоохоронних структур…Щонайменше, якщо хоча б хтось один з військовослужбовців буде ідентифікований, то можна вже буде говорити про якесь співпадіння. Але тут слід застерегти, бо ми чітко розуміємо під яким примусом військовослужбовці, в цілому наші громадяни знаходяться, перебуваючи в руках росіян. Тому навіть до таких відео ми відносимось дуже обережно", - підкреслив Кононенко.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...