У партнерів України закінчується зброя для ЗСУ? Експерт пояснив, чи це так насправді

У партнерів України закінчується зброя та боєприпаси для ЗСУ. Люблю подібні статейки від західних шурналюшок, які позбавлені навіть сотої частки аналітики, але так радісно публікуються в нашому інформаційному просторі і так подобаються нашим ворогам. Про це у своєму блозі пише воєнний експерт Олександр Коваленко, передають Патріоти України.

А якщо увімкнути мозок? Ряд західних ЗМІ написав кілька белетристичних статейок, на сторінках своїх "шановних" видань про те, що у партнерів України з боєприпасами та зброєю - все. Промислова база США здатна задовольняти попит. Але чи це так? Почасти та й кардинально – ні.

Насамперед, нагадаю, що по всій Європі розміщені склади Холодної війни, на яких в ідеальних умовах, у порівнянні з російськими ГОСТами, зберігається велика кількість техніки і БК до неї.

Тобто якщо й говорити про обмеження постачання боєкомплекту, то виключно у форматі нинішніх виробничих можливостей ВПК країн-партнерів, але ніяк не запасів. Але, що тоді виходить, ВПК партнерів поступається виробничим можливостям Росії?

Ні. Наприклад, у лютому-березні і навіть квітні російська артилерія робила 70 тис пострілів на добу. Наразі її можливості в середньому 20 тис пострілів на добу. Українська артилерія в середньому робить 5 тис пострілів на добу.

Але, незважаючи на критичну різницю, ця кількість нам дозволяє вести контрнаступальні та оборонні дії. У свою чергу, середній щомісячний рівень поставок БК Україні не змінений, тоді як у РОВ він наочно знижується.

Різниця ж між РОВ та ЗСУ у тому, що артилерія росіян низькоточна та обмежена за дальністю. ЗСУ ж застосовують високоточну та далекобійну артилерію. Іншими словами, там, де росіянам для знищення об'єкта потрібно зробити 10-15 пострілів, ЗСУ робить 1-2.

Але найцікавіше те, що в певний момент російська артилерія буде обмежена можливостями застосування боєкомплекту виключно виробленого Росії, а не знятого зі зберігання складів. А потенціал ВПК Росії з виробництва артснарядів 1-1,5 млн пострілів на рік.

Це, грубо кажучи, до 4 тисяч пострілів на добу. До 4 тисяч низькоточних пострілів на добу, що цілком і повністю нівелює артилерійський потенціал росії при незмінному, а можливо, навіть збільшенні тиску з боку ЗСУ.

Збільшується він тому, що ВПК наших партнерів переводиться в режим постачання воєнного часу і поступово, але впевнено збільшує виробництво. Тобто їхні показники довоєнного часу враховувати при написанні якоїсь аналітичної статті... Ну, ви зрозуміли.

Увеличивающимся потому, что ВПК наших партнёров переводится в режим снабжения военного времени и поступательно, но уверенно увеличивающего производство. То есть, их показатели довоенного времени учитывать при написании некой аналитической статьи... Ну, вы поняли".

Україна отримає від Нідерландів систему Patriot

п’ятниця, 21 червень 2024, 23:24

Нідерланди спільно ще з однією державою передадуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot. . Яка ще країна допоможе з постачанням системи - невідомо. Про це 21 червня повідомила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає ANP. . ...

"Поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата", - Єрмак засудив кума

п’ятниця, 21 червень 2024, 23:12

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак прокоментував конфлікт у Дніпрі за участю народного депутата Миколи Тищенка. . "Подивився відеозапис конфлікту народного депутата Тищенка та військового. Тут нема навіть про що говорити. Поведінка народного депут...