У партнерів України закінчується зброя та боєприпаси для ЗСУ. Люблю подібні статейки від західних шурналюшок, які позбавлені навіть сотої частки аналітики, але так радісно публікуються в нашому інформаційному просторі і так подобаються нашим ворогам. Про це у своєму блозі пише воєнний експерт Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
А якщо увімкнути мозок? Ряд західних ЗМІ написав кілька белетристичних статейок, на сторінках своїх "шановних" видань про те, що у партнерів України з боєприпасами та зброєю - все. Промислова база США здатна задовольняти попит. Але чи це так? Почасти та й кардинально – ні.
Насамперед, нагадаю, що по всій Європі розміщені склади Холодної війни, на яких в ідеальних умовах, у порівнянні з російськими ГОСТами, зберігається велика кількість техніки і БК до неї.
Тобто якщо й говорити про обмеження постачання боєкомплекту, то виключно у форматі нинішніх виробничих можливостей ВПК країн-партнерів, але ніяк не запасів. Але, що тоді виходить, ВПК партнерів поступається виробничим можливостям Росії?
Ні. Наприклад, у лютому-березні і навіть квітні російська артилерія робила 70 тис пострілів на добу. Наразі її можливості в середньому 20 тис пострілів на добу. Українська артилерія в середньому робить 5 тис пострілів на добу.
Але, незважаючи на критичну різницю, ця кількість нам дозволяє вести контрнаступальні та оборонні дії. У свою чергу, середній щомісячний рівень поставок БК Україні не змінений, тоді як у РОВ він наочно знижується.
Різниця ж між РОВ та ЗСУ у тому, що артилерія росіян низькоточна та обмежена за дальністю. ЗСУ ж застосовують високоточну та далекобійну артилерію. Іншими словами, там, де росіянам для знищення об'єкта потрібно зробити 10-15 пострілів, ЗСУ робить 1-2.
Але найцікавіше те, що в певний момент російська артилерія буде обмежена можливостями застосування боєкомплекту виключно виробленого Росії, а не знятого зі зберігання складів. А потенціал ВПК Росії з виробництва артснарядів 1-1,5 млн пострілів на рік.
Це, грубо кажучи, до 4 тисяч пострілів на добу. До 4 тисяч низькоточних пострілів на добу, що цілком і повністю нівелює артилерійський потенціал росії при незмінному, а можливо, навіть збільшенні тиску з боку ЗСУ.
Збільшується він тому, що ВПК наших партнерів переводиться в режим постачання воєнного часу і поступово, але впевнено збільшує виробництво. Тобто їхні показники довоєнного часу враховувати при написанні якоїсь аналітичної статті... Ну, ви зрозуміли.
Увеличивающимся потому, что ВПК наших партнёров переводится в режим снабжения военного времени и поступательно, но уверенно увеличивающего производство. То есть, их показатели довоенного времени учитывать при написании некой аналитической статьи... Ну, вы поняли".
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...