Російська служба ВВС підтвердила загибель щонайменше 10 спецназівців елітного загону Росгвардії "Меркурій" зі Смоленська. Про це йдеться у Telegram ВВС, передають Патріоти України.
28 липня ветеранська організація "Братство крапових беретів-Пенза" опублікувала відео загону спецназу "Меркурій". На кадрах показали 18 свытлин спецназівців з темними стрічками, поряд лежать дві гвоздики.
Днем раніше українські ЗМІ повідомили про артобстріл розташування "Меркурія" в Харківській області, під час якого загін, ймовірно, зазнав втрат. Зіставляючи ці фотографії з даними у відкритих джерелах, ВВС вдалося підтвердити імена 10 загиблих спецназівців, зокрема:
Деякі з них загинули ще у травні, а кілька людей за один день – 19 липня 2022 року. Як зазначає ВВС, у випадку лейтенанта Микити Цвіренка є інформація, що він потрапив на службу до підрозділу спецназу Росгвардії, але не уточнювалося у якому місті. У 2021-2022 роках Цвіренко заявлявся на змаганнях з футболу та спортивному орієнтуванню у Смоленську, де базується загін "Меркурій". Його фотографія та дата народження збігаються з опублікованим зображенням загиблого офіцера.
За даними публікацій, разом із Цвіренком загинув старший лейтенант того ж підрозділу Анатолій Єжов. Фотографії восьми з 18 спецназівців (тобто 40% ймовірних загиблих з "Меркурію") впізнати поки що не вдалося.
"Це збігається з тенденцією, яку ми спостерігаємо на цвинтарях у різних населених пунктах Росії. Вивчаючи похорон військових, загиблих після 24 лютого 2022 року, ми виявляємо тих, про кого говорили публічно, а також ще 40-60% похованих солдатів і офіцерів, про загибель яких не повідомляли ні влада, ні місцеві журналісти, ні родичі в соцмережах", - зазначають журналісти.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...