У Путіна є дві мети: Піонтковський пояснив, навіщо Росія стягує війська до кордонів України

Росія могла розпочати стягувати свої війська до кордонів України для того, щоб показати свою силу новому президенту США Джо Байдену. Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.

"Є ще така думка, що Путін затіяв все це уявлення, warscare, щоб продемонструвати свою силу Джо Байдену і змусити його піти на переговори, де він буде ділити з ним карту світу, ну і перед цими переговорами Байдена залякати", - сказав він.

На думку політолога, Росія переслідує дві мети: перша - підпорядкувати собі Україну, а друга - змусити Сполучені Штати піти на так звану "нову Ялту".

"Тобто поділ світу на сфери впливу, які включають пострадянський простір і, безумовно, - Україна. Такий мотив, звичайно, присутній - змусити Байдена прийняти Путіна як би на рівних", - додав він.

Піонтковський зазначив, що після останнього дзвоника Байдена Путіну світ задався питанням, що президент РФ міг досягти мети, адже риторика американського лідера різко змінилася.

"Мені здається, Байден використовував класичну поведінку поліцейського, який хоче нейтралізувати небезпечного злочинця і терориста, що загрожує життю людей. З ним потрібно поговорити ласкаво, ввічливо, зробити йому якісь компліменти, тим самим його заспокоїти і домогтися як мінімум паузи в його намірах" , - додав він.

Політолог упевнений, що такі кроки не говорять про те, що Байден і американський істеблішмент в цілому згодні на такий поділ світу і відмовляються від підтримки України.

"Чи виправдалися наміри Байдена чи ні - я не знаю. Через три дні подивимося, чи приймає таку паузу Путін. Але в Москві це сприйнято, як знак слабкості Байдена. Про це говорить вся ейфорія російських ЗМІ і висловлювання найперших осіб. Самий часті - "Байден моргнув", "Байден злякався" і так далі", - сказав фахівець.

На завершення він висловив сумнів, що Путін піде на наступ під час підготовки можливого саміту з Байденом. "Але в довгостроковому плані виникає небезпека, що Москва повірила, у них виникла ілюзія слабкості США і власної безкарності. Ця обставина вносить ще більшу невизначеність і залишає нас гадати над мотивами Путіна", - сказав він.

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. "Ого! За 35 минут самолеты ЦАХАЛа сбросили на цели в Газе 450 бомб, а это более 80 тонн взрывчатки, обрушив подземные туннели. Число погибших боевиков исчисляется сотнями", - Береза

вівторок, 18 травень 2021, 0:40

"Ого! Вот это красиво! Израиль показал, что военная хитрость - это тоже залог успеха! В ночь на 14 мая подразделения ЦАХАЛа приблизились к границе с Газой, а в иностранные СМИ намеренно было передано "расплывчатое сообщение" о привлечении наземных сил ...

"Армагеддон в городе. Что высматривал в Донецке российский генерал Теплинский", - експерт

вівторок, 18 травень 2021, 0:26

"За все семь последних лет оккупации Россией части украинских Донецкой и Луганской областей российские оккупационные администрации в ОРДО и ОРЛО непременно устраивали между собой состязание, у кого майское победобесие окажется ярче и масштабнее. К прим...