У Путіна вигадали, як обійти санкції: РФ може створити "золотий крипторубль"

Росія може звернутися до криптовалюти, щоб обійти фінансові санкції, введені через розв'язану в Україні війну. Для цього державні економісти країни-агресора пропонують створити стейблкоїн (криптовалюту зі стабільним курсом) з прив'язкою до ціни золота, передають Патріоти України.

Про це повідомляє РБК, посилаючись на доповідь російської держкорпорації ВЕБ.РФ. Автори документа вказують на необхідність перебудувати чинну фінансову систему, щоб Кремль міг і надалі проводити зовнішньоторговельні платежі.

Одним із головних шляхів для обходу санкцій економісти називають використання криптовалюти. Загалом вони виділяють три напрямки:

  • створення "золотого рубля" – стейблкоїна, забезпеченого золотом. Головною перевагою такого інструменту росіяни називають неможливість заблокувати операції з ним, оскільки курс цієї монети буде прив'язаний до курсу золота на світовому ринку;
  • розробити механізм роботи з криптовалютами для компаній, що потрапили під санкції на криптобіржах або створити "державну" криптобіржу. Імовірно, таким чином РФ може спробувати вести торгівлю за допомогою майнінгу біткоїнів;
  • транскордонне використання цифрових валют центральних банків (ЦВЦБ) у розрахунках з "дружніми країнами". Транскордонне використання ЦВЦБ вимагатиме політичного узгодження з іншими державами.

Це вже не перша ідея росіян щодо використання блокчейн-технологій для обходу санкцій. У травні Мінфін країни-агресора офіційно підтвердив, що розглядає використання криптовалют для проведення зовнішньоекономічних операцій та бартерних угод для міжнародних розрахунків.