
Українські військові за допомогою FPV-дрона вперше знищили російську пускову установку зенітно-ракетного комплексу С-350. Проте російським телеграм-каналам це не завадило видати ураження ЗРК за український ОТРК "Грім-2". Про це повідомляє Defense Express, передають Патріоти України.
Російські телеграм-канали розповсюдили кадр з відео українського дрона й видали його як перше ураження "в зоні СВО" оперативно-тактичного ракетного комплексу "Грім-2". Наразі більшість каналів вже видалили допис через очевидний ляп. На кадрі помітно назву "Rusor*z NGU 8485", що прямо свідчить про належність БПЛА українському підрозділу.

Також автори зазначають, що у відкритому доступі є інформація лише про розробку "Грім-2". Говорити про те, що ракетний комплекс вже готовий до оперативного розгортання — зарано. Станом на початок листопада 2023 року у Генштабі бригадний генерал Сергій Баранов заявив, що "Грім" існує та вдосконалюється. Але влітку готовність оцінювалась на рівні 65-70%. Завершення робіт вимагало близько 500 млн доларів.
Разом з тим попри факти того, що "Грім-2" ще не існує в бойовій версії, в Міноборони РФ регулярно рапортують про "перехоплення" балістичних ракет. Нагадаємо, 2 жовтня у РФ заявили про перехоплення одразу 7 ракет "Грім-2", який офіційно ще не розробили. 5 грудня волонтер Сергій Стерненко заявив, що РФ замовляє десятки тисяч FPV-дронів з тепловізійними камерами.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський під час спілкування з іноземними медіа детально окреслив стратегічні цілі Сил оборони та умови для закінчення бойових дій. Попри значні втрати ворога та вдалі українські удари по російській логістиці генерал нар...
Навколо Москви зводиться нове кільце ППО з комплексів С-400 для протидії можливим балістичним ударам України. Одну з позицій знайшли на ділянці проекту доньки Путіна, передають Патріоти України з посиланням на російську службу Радіо Свобода. Нове кільц...