Міноборони Росії змінило свою риторику щодо ракетних ударів по Україні на тлі критики громадян РФ, намагаючись зобразити запобіжний підхід до їхніх побоювань стосовно контрнаступу ЗСУ. А те, що агресор щоразу застосовує менше ракет, свідчить, що він має проблеми з їхнім виробництвом. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), передають Патріоти України.
Там зазначили, що протягом ночі й темного ранку 1 травня країна-агресор здійснила чергову великомасштабну повітряну атаку, але з мінімальним навантаженням ракет.
Як відомо, дев'ять російських Ту-95 та два стратегічні бомбардувальники Ту-160 вилетіли з Мурманської області та району Каспійського моря, випустивши по українських регіонах 18 ракет Х-101/555.
Сили протиповітряної України збили 15 ракет, п'ять із них – ті, що летіли у бік західних регіонів країни."На кадрах із геолокацією з Павлограда Дніпропетровської області видно, що одна з ракет влучила у Павлоградський хімічний завод і під час удару викликала потужний вибух", – пишуть в ISW про удар окупантів, через який постраждали 34 особи.
Російське міністерство оборони після цього цинічно заявило, мовляв, ударів було завдано по українських військово-промислових об'єктах, які "успішно перервали виробництво військових ресурсів". Аналітики вказують, що цілі агресора інші.
"Міноборони РФ останнім часом змінило свою риторику й активно описує страйкові кампанії, ймовірно, намагаючись зобразити запобіжний підхід до щораз більших побоювань у російському інформаційному просторі щодо українського контрнаступу", – вважають в ISW.
Після цієї масованої атаки по Україні російські блогери стверджували, нібито ракети вразили українські системи ППО й транспортний вузол у Павлограді. А самі росіяни обурювалися, що українські військові збили більшість ракет і удари не призвели до відключення світла в українських містах.
За словами представника ВПС України Юрія Ігната, той факт, що і Ту-95, і Ту-160 несли набагато менше ракет, ніж їхнє максимальне навантаження, свідчить про те, що Росія не може налагодити адекватне виробництво таких боєприпасів.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: