У Росії мобілізованим не вистачає їжі, форми і грошей, а поліція готується до придушення майбутніх протестів, - розвідка

У Російській Федерації багатьох мобілізованих не можуть забезпечити навіть мінімальними умовами проживання й харчування. Новобранцям не вистачає спальних місць, їжі, форми та грошей, а силовики готуються до придушення майбутніх протестів, передають Патріоти України.

Про це заявила 4 жовтня пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Як стало відомо ГУР, на території Омського танкового інженерного інституту військове керівництво хотіло розмістити 6 тис. мобілізованих, але до 30 вересня туди прибуло 9 тис. громадян. До 1 жовтня їхня кількість мала збільшитися ще на 2 тис. осіб.

Із забезпеченням такої кількості нових солдатів виникли проблеми. Спальних місць для всіх немає, не вистачає туалетів. Опалення відсутнє, і вночі температура повітря опускається до -6 °С.

Серед мобілізованих багато хворих, яким не надається медична допомога. У зв'язку з цим новоприбулі вирушають до міста Єкатеринбург, але там ситуація аналогічна. До того ж більшість не отримала військової форми з формулюванням "не вистачило".

Військовий комісар Центрального та Сеймського округів Ігор Ясько повідомив командуванню про значні труднощі проведення мобілізації. Подібні заходи не проводилися з 1941 року, і адміністративна система виявилася просто не готовою. "Люди відключають домофони й не відчиняють двері", – заявив він. У результаті 27 вересня із 170 повісток було вручено лише 16, а 28 вересня із 180 – 10.

У Брянській і Курській областях мобілізовані теж змушені самі купувати форму та спорядження. Власники військовоторгівлі на цьому фоні різко підвищили ціни.

У Бурятії теж зростає невдоволення через мобілізацію. Зокрема, у селі Баргузин в армію забрали навіть тих чоловіків, які взагалі ніколи не служили. Усіх мобілізованих відправили до адміністративного центру Борзя Забайкальського краю. З'ясувалося, що на пункті збору не було теплих речей, тож жителі Баргузина збирали гуманітарну допомогу для своїх односельців.

Загалом у ГУР охарактеризували роботу військкоматів у РФ як "хаотичну". Посадовці, намагаючись виконати план часткової мобілізації, видають повістки незалежно від віку, стану здоров'я, військового досвіду.

"Виникли суттєві проблеми з грошовим забезпеченням як мобілізованих, так і військовослужбовців за контрактом. Почастішали випадки невиплати грошових винагород, збільшується кількість звернень до суду та прокуратури з метою отримання обіцяних виплат. Водночас за можливість ухилення від мобілізації вимагають хабарі до 500 тис. рублів", – зазначили у відомстві.

Щоб приборкати чергові антимобілізаційні протести, поліція Росії активізує підготовку нових підрозділів "особливого призначення".

"Був вкрай ефективний щодо комунікації з партнерами": В Офісі президента прокоментували ймовірність відставки Резнікова

неділя, 5 лютий 2023, 21:45

Радник керівника офісу президента Михайло Подоляк прокоментував імовірність відставки міністра оборони Олексія Резнікова, зазначивши вкрай ефективну роботу міністра з іноземними партнерами щодо постачання озброєння Україні. Про це Подоляк сказав в ефір...

"Своїх не кидають"? Українські аеророзвідники показали, як окупант накивав п’ятами після "привіту" від дрона (відео)

неділя, 5 лютий 2023, 21:30

Збройні сили України щодня зменшують чисельність путінської армії. Наші захисники проводять успішну "денацифікацію" та "демілітаризацію" ворога, передають Патріоти України. Окупанти, яким пощастило вижити, тікають від міці українських бійців, кидаючи ...