Політолог Олексій Кошель в інтерв'ю Radio NV висловив думку, що поява низки заяв та публікацій про можливість переговорів, свідчать про те, що Росія розглядає такий сценарій як один з базових, передають Патріоти України.
"Лише за перші 10 днів грудня я особисто нарахував лише в публічних джерелах шість заяв і публікацій про можливі переговори. Очевидно, в Росії не все так добре, і сценарій переговорів вони розглядають як один із базових", — сказав Кошель в ефірі Radio NV.
За словами політолога, у контексті можливих натяків на переговори можна розглядати також масштабний обмін полоненими, що відбувся 3 січня. Він уточнив, що в цьому випадку йдеться не про переговорний процес про мир, а про переговорні процеси "можливо, по санкціях, по окремих точкових моментах економічних питань". Водночас Кошель звернув увагу, що з листопада 2021 року позиція Росії не змінюється.
"Можливо, вони відмовилися від "денацифікації", бо до кінця самі не розуміють, що це таке. Натомість додавали пункти про російську православну церкву, трішки коригували свою позицію. А в усіх інших питаннях позиція була незмінна", — наголосив політолог.
Водночас він нагадав, що, за словами українських високопосадовців, Давида Арахамії та Олександра Чалого, які були учасниками переговорної групи у Стамбулі, станом на весну 2022 року "росіяни були готові піти на величезні поступки, звільнити території України, як ми можемо здогадуватися, до кордонів 23 лютого 2022 року і відмовитися від дуже багатьох своїх претензій".
"Тобто Росія в публічній риториці залишається одна — бравада, вимоги, "русский мир, победа". Але реально, коли вони для себе відчувають проблеми, то вимоги можуть змінюватись, і достатньо кардинально", — констатував Кошель.
Однак, за словами політолога, "в короткостроковому форматі, до президентської кампанії Путіна в найближчі 2,5 місяці" росіяни проблем не відчують.
"Але далі, я думаю, вони цілком розуміють, що проблеми в них накопичуються, достатньо серйозні. Принаймні аналіз останніх заяв від голови центробанку Росії [це доводить]. Уже говорять публічно про перегрів економіки та можливі великі проблеми. Закінчуючи низкою інших речей — останні проблеми з Індією по торгівлі нафтою і багато інших питань. Я думаю, вони зацікавлені в переговорах і готові йти на поступки, виходячи з дуже негативних сценаріїв для Росії в майбутньому", — підсумував Кошель.
3 січня пані посол України в США Оксана Маркарова в інтерв'ю каналу MSNBC заявила, що поведінка Росії показує, що вона не збирається починати переговори про припинення вогню.
Свій коментар Маркарова дала у відповідь на запитання ведучої, чи не прийшов час починати переговори з Росією про припинення вогню з огляду на нові потужні атаки РФ, повідомлення в західних ЗМІ про готовність російського диктатора Володимира Путіна до переговорів та той факт, що якісь "розмови" між Україною та Росією все одно ідуть, про що, на думку журналістки, свідчить великий обмін полоненими 3 січня.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...