У Росії починається громадянська війна, і ППО на дахах ставлять не через Україну, - експерт

Політтехнолог і письменник Михайло Шейтельман переконаний, що встановлення засобів ППО на дахах адміністративних будівель Москви і біля резиденції Путіна не пов'язана з тим, що в Кремлі бояться атак зі строни України. Так Кремль намагається захистити себе від наслідків громадянської війни, що починається в РФ, передають Патріоти України.

В ефірі телеканалу FREEДОМ Шейтельман наголосив, що це також не спосіб налякати населення перед прийдешньою хвилею мобілізації, оскільки мобілізують в основному населення не Москви, а інших регіонів.

"Я якраз не думаю, що це спеціально, щоб когось у чомусь переконати. Мені здається, володіючи всім телебаченням в країні, ти можеш більш простими методами змусити когось у щось повірити, ніж в далекій Москві на дах ставити засоби ППО. Коли ми говоримо про мобілізацію прийдешню і яка проходить прямо зараз, мобілізуються-то люди не в Москві, а в Петропавловську-Камчатському, мобілізуються люди в Улан-Уде, і для них ця Москва... Знаєте, ми з вами дивимося по телевізору, що піднімають на дахи ці засоби ППО, і ми починаємо сумніватися, це правда, неправда. Ми починаємо намагатися це підтвердити", – зазначив він.

Політтехнолог вважає, що в Улан-Уде теж в це не вірять. Крім того, люди там "цю Москву ніколи не бачили в очі".

"Вони не знають, що це за будівля, що це за місто, вони там ніколи не були, навіть близько до неї не були. Тому для них це все дуже далека історія. Це все одно, що їм сказали б, що у Вашингтоні щось відбувається. Вони не знають, де ця Москва знаходиться. Тому ні, я не вірю, що це "показати комусь", це було б занадто складно і мало ефекту. Я думаю, що це реально засіб захисту. Питання – від кого вони збираються захищатися? Я не впевнений, що вони збираються захищатися від української армії, враховуючи, що навколо Москви є пояс протиракетної оборони, побудований ще за радянських часів, – великий і унікальний достатньо", – продовжив він.

Експерт пояснив, що через цю систему атак ззовні "вони не повинні боятися". "І зауважте, вони захищають власні адміністративні будівлі, вони не військові заводи захищають, не нафтобази, де реально є (загроза – ред.), не бази для мобілізованих, а адміністративні будівлі. Тому бояться вони революції, вони бояться перевороту в країні військового. Вони бояться, що стріляти по них почнуть зсередини Москви, що який-небудь умовний ПВК "Вагнер" почне воювати з Міністерством оборони. Це захист від того, що безпілотниками буде пуляти ПВК "Вагнер" з Садового кільця або з Хімок", – підкреслив Шейтельман.

Крім того, експерт прокоментував установку комплексу "Панцир" на Валдаї, неподалік від резиденції російського диктатора Володимира Путіна. За його словами, це захист від внутрішніх загроз.

"Стався якийсь переворот всередині Кремля, всередині системи, як мінімум. Коли вони призначили Герасимова командувачем військами в Україні, це означає, що державники в особі Міністерства оборони і якихось їхніх союзників взяли верх над неофіційними структурами, яким була дана величезна влада. Досі війною в Україні командували якісь люди з неофіційних структур. Хто такий Пригожин? Він же теж чийсь. Ось Пригожин і хтось командували цією війною. З вересня місяця приблизно це відбувалося. Далі військові взяли гору, це сталося десь два тижні тому, коли знову був призначений Герасимов. Ось це початок громадянської війни, громадянського протистояння, поки ще не гарячого. Поки це холодна громадянська війна, але вона йде. Пам'ятаєте, як "вагнерівці" посилали цього Герасимова? Зараз це перейшло в більш широку стадію, ці "вагнерівці" – не обов'язково прямо ПВК" Вагнер", але прихильники – можуть почати цю війну проти прихильників Путіна. Так, так буває", – додав він.

Політтехнолог переконаний, що цими засобами влада РФ захищає не Москву, а самих себе. "Якщо він (Путін – ред.) боявся саме удару по Москві, то чому йому захищати саме адміністративні будівлі? Москва дуже велика, друге за величиною місто в Європі. Захищати що? Саме ці будівлі? Там багато чого треба захищати, тоді треба на кожен будинок ставити або в кожному районі засоби ППО. Їм би так ППО не вистачило. Вони захищають конкретно самі себе. Не Москву, а себе, державні структури певні, пов'язані з певними людьми. Міноборони, резиденція Путіна – це все одна якась банда, яка виставила у себе "охоронців". Не Москву вони захищають", – резюмував Шейтельман.

"Подобається нам це чи ні": Світова війна почалася - автократії це усвідомили, а Захід в полоні ілюзій, - The Telegraph

середа, 17 квітень 2024, 6:58

Третя світова війна вже почалася, і російська агресія в Україні - частина цього. Однак наразі тільки агресори сприймають ці події серйозно, пише The Telegraph, передають Патріоти України. "Подобається нам це чи ні, але широка війна Росії в Україні є ча...

Ізраїль визначився, як прмститись Ірану за безпрецедентний повітряний удар - Ізраїль визначився, як прмститись Ірану за безпрецедентний повітряний удар - The Jerusalem Post

середа, 17 квітень 2024, 5:00

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) вирішила, як вона буде наносити контрудари по Ірану і його союзникам, проте наразі невідомо коли саме це відбудеться. Про це у вівторок, 16 квітня, повідомляє The Jerusalem Post. . "Варіанти помсти варіюються від удару п...