У Росії пропонують відродити ГУЛАГ: Депутат Держдуми розповів, як він це бачить

У Державній думі Росії хочуть відродити ГУЛАГ для тих, хто не згодний з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Там вважають, що в РФ опозиції не повинно бути, передають Патріоти України.

Про таке заявив одіозний депутат Держдуми РФ від "Єдиної Росії", генерал Андрій Гурульов в ефірі одного з пропагандистських каналів РФ. За його словами, потрібно знищити всіх тих, "хто саботує" і дивиться українські канали.

Депутат заявив, що Росія ставить перед собою єдину мету – "перемогти нацизм". Однак у країні з'явилися так звані "ждуни", які намагаються перешкодити Росії здобути цю перемогу.

"Вони бажають поразки своїй Батьківщині. Вони не просто чекають, вони шкодять. Є ті, хто саботує. Хто це, якщо не гнилизна? Її треба знищити. Вони намагаються перешкодити перемогти, дивляться українські канали, антиросійські ресурси", – заявив Гурульов.

Депутат Держдуми пошкодував, що в Росії діє мораторій на страту і фізичне знищення незгодних неможливе. Тому як альтернативу, на його думку, потрібно повернути ГУЛАГ.

"У нас нажаль мораторій на смертну кару, але якщо людина йде проти держави, треба вживати якихось заходів. Мені зараз говорять - ти хочеш влаштувати знову ГУЛАГ. Але я чесно кажу - я хочу, щоб ті, які сьогодні шкодять нашій батьківщині тут всередині, радісно махали кайлом в районі Колимського тракту", – заявив Гурульов.

Зазначимо, що абревіатура ГУЛАГ означає "Главное управление лагерей" (повністю – Главное управление исправительно-трудовых лагерей, трудовых поселений и мест заключения). Це мережа примусово-трудових таборів, що існувала у Радянському Союзі. Такі заклади використовувалися радянським режимом як інструмент для придушення політичних дисидентів та покарання інших "ворогів держави".

Більшість з цих таборів були розташовані в ізольованих регіонах СРСР, часто дуже близько до Полярного кола, де умови були надзвичайно суворими. В’язні ГУЛАГу жили в бараках, їм надавалося мінімальне харчування та деякий одяг – достатні лише для елементарного виживання в нелюдських умовах. Там ув’язнених практично не вважали за людей. Знесилені виснажливою працею в умовах постійного недоїдання в'язні часто хворіли та помирали.

У 1950 р. за наказом адміністрації ГУЛАГу у всіх таборах відбулися масові розстріли в’язнів відповідно до вказівки про знищення 5% в’язнів. В період із 1929 по 1953 роки "очищення" в ГУЛАГу пройшли 28,7 мільйона осіб, а кількість померлих становить від 1,2 до 1,7 мільйона людей. Станом на початок 1950-х років українці складали п'яту частину в'язнів ГУЛАГу.

Україну знов вирішили притримати у часі: МЗС відреагувало на слова фон дер Ляєн щодо окремої євроінтеграції Києва та Кишинева

вівторок, 23 червень 2026, 9:35

У Міністерстві закордонних справ України не бачать причин говорити про "роз’єднання" України й Молдови у процесі вступу до ЄС після останніх заяв президентки Єврокомісії. Такий коментар в МЗС надали журналістам, передають Патріоти України. В МЗС зазнач...

"Путін став параноїдальним": Історик оцінив, чи можливе повстання в Росії

вівторок, 23 червень 2026, 8:39

За спостереженнями доктора історичних наук та професора Українського католицького університету Ярослава Грицака, президент РФ Володимир Путін став параноїдальним. Та чи означає це, що росіяни цим скористаються і зможуть влаштувати революцію? Більше про...