У Росії вперше публічно з помпою показали ППО С-500 "Прометей". Що відомо про "нє імєюшєго аналагав в мірє" спадкоємця багатократно декласованих ударами ЗСУ С-300 та С-400

ППО С-500 "Прометей"

У Росії на форму "Армія-2024" було публічно представлено зенітно-ракетний комплекс С-500 "Прометей", пише Defence Blog.. Він нібито може збивати гіперзвукові цілі, нагадують Патріоти України.

Зазначається, що С-500 було взято на озброєння російської армії ще у 2021 році, однак публічно "Прометей" представлено вперше. Система нібито може забезпечувати протиповітряну оборону великої дальності та від широкого спектра повітряних загроз.

Зазначається, що С-500 є дорожньо-мобільною системою, яка побудована на шасі БАЗ-69096 з транспортно-установчими пусковими установками 10×10. Ймовірно, С-500 буде заміною системі протиракетної оборони А-135, яка захищала Москву та її околиці. Окрім цього С-500 буде доповненням до вже наявної системи С-400 "Тріумф".

Що відомо про С-500

Однією з особливостей С-500 є її універсальність - вона може бути налаштована для запуску різних ракет. Це дозволяє їй справлятися з різними загрозами на різних дальностях і висотах.

Як заявляють розробники, С-500 нібито може успішно ліквідовувати як аеродинамічні, так і балістичні цілі.

Серед них:

  • ракети середньої дальності;
  • міжконтинентальні балістичні ракети;
  • гіперзвукові крилаті ракети;
  • низькоорбітальні військові супутники;
  • ударні безпілотники;
  • стратегічна авіація противника.

Радіолокаційна установка С-500 здатна виявляти цілі на дистанціях до 800 км, радіус їх ураження досягає 600 км, а висота - до 250 км. Вона нібито має засоби засобами радіоелектронної боротьби останнього, шостого покоління, які зможуть повністю пригнічувати електронне обладнання цілей.

Розробляти С-500 почали ще у 2009 році, однак досі росіяни не змогли налагодити серійне виробництво систем. Перший бригадний комплект С-500 "Прометей" поставили в 15-ту армію спеціального призначення Повітряно-космічних сил Росії у жовтні 2021 року. Він відповідає за захист Москви та центрального регіону Росії.

С-500 в Криму

На початку червня 2024 року керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, що росіяни стягнули до окупованого Криму елементи зенітно-ракетного комплексу С-500. Однак за словами речника Повітряних сил ЗСУ Іллі Євлаша, Україна не фіксувала використання росіянами ЗРС С-500.

Пізніше голова СБУ Василь Малюк розповів, що Україна постійно працює над питанням знищення ворожої техніки та ППО росіян. Тоді заявлялось, що ймовірне використання С-500 у Криму буде дослідним.

Хоча, наприкінці лютого цього року стало відомо, що росіяни провели випробування С-500, і комплекс продемонстрував здатність збивати "гіперзвукові повітряні цілі".

Скільки українців вірять, що Україну візьмуть у НАТО - результати опитування

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:20

Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...

Демонструють пріоритети: Окупанти на Покровському напрямку масово використовують піхоту замість бронетехніки, – військовий

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:08

Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...