У Росії заявили про три хвилі мобілізації - вже зараз беруть без військового досвіду та схильних до алкоголізму (відео)

У Росії заявляють, що оголошена президентом Володимиром Путіним "часткова" мобілізація проходитиме в три етапи. Усі три хвилі планується провести до 10 листопада, передають Патріоти України.

Як повідомляє телеканал "Дождь", в одному з військкоматів сім'ям призовників розповіли, що перша хвиля пройде з 26 вересня по 10 жовтня, друга – з 11 по 25 жовтня й третя – з 26 жовтня по 10 листопада. Про це свідчить аудіозапис розмови у військкоматі Омська, що опинився в розпорядженні ЗМІ.

На записі, ймовірно, співробітниця військкомату розповідає рідним призовників, що в усі три хвилі вручення повісток "мають усі мужики бути там".За її словами, з'явитися у військкомат мають навіть ті, хто, наприклад, відлетів у відпустку. "Якщо він полетів учора, а сьогодні на його ім'я з'явилася повістка, протягом трьох днів він має прилетіти, інакше кримінальна відповідальність 15 років позбавлення волі. Ніхто не сховається, ніхто не втече, ні про кого не забудуть, знайдуть усіх", – сказала вона. Одна з жінок у залі відреагувала одним словом: "Офігіти".

"А ви думаєте, ми так само не сиділи тут? У мене два брати, один танкіст, інший прикордонник, які підходять. Уже тепер що зробиш? Усі пацани, які в запасі сидять, – усі чудово знали, що може бути. Згадайте Афганістан, згадайте Чечню. Хто кого питав, куди йти? Усі полягли, тільки зрозуміло, що толку немає, за що воюємо? Була Чечня, повбивали всіх пацанів – і все, тепер ми з Чечнею друзі, ну, так виходить?" – відреагувала робітниця військкомату.Про три хвилі призову також заявили у військкоматах Красноярського краю, розповіли "Дождю" місцеві жителі.

А в Самарській області РФ у наказі про мобілізацію заборону виїзду з міста змінили на заборону виїзду з країни. На це звернув увагу голова правозахисної групи "Агора" Павло Чиков. У військкоматі Іркутської області також заявили, що заборона про виїзд із регіону стосується кордонів РФ.

Тим часом у мережі повідомляють, що до армії призивають навіть чоловіків без військового досвіду й тих, які страждають від алкогольної залежності. "Я не проходив військову службу. Мені сказали: "Все одно" – і забрали документи", – розповів росіянин із Нерюнгрі (Якутія).

Угорщина заявила, що Україна "не отримає і копійки" з бюджету ЄС, доки не виконають їхню вимогу

п’ятниця, 29 вересень 2023, 10:51

Глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Сергій Гуйяш заявив, що Україна не отримає жодної копійки грошей з бюджету ЄС, доки повне фінансування не отримає сама Угорщина. Справа в тому, що для фінансової допомоги Україні потрібна згода всіх країн-Є...

Підтримка не ослабне: Палата представників США схвалила виділення Україні $300 млн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 10:22

Палата представників Конгресу США пізно вечері у четвер проголосувала за виділення Україні 300 мільйонів доларів на підтримку України. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico,передають Патріоти України. Хоча обидва проєкти були ...