Україна працює над удосконаленням технології дрономаток, щоб перетворити їх на справжні літаючі авіаносці, передають Патріоти України.
Як пише Forbes, перші згадки про українські безпілотники, які переносять менші дрони, з’явилися ще в листопаді 2023 року. Тепер же росіяни скаржаться, що українські FPV-дрони атакують цілі на відстані до 40 км за лінією фронту, або навіть більше. Це занадто багато для FPV-безпілотників, а отже теж свідчить про використання літаючих авіаносців для їх доставки в російський тил.
Користуватися FPV-дроном відносно просто – достатньо самого безпілотника й оператора. Але коли у вас великий дрон несе на собі кілька маленьких дронів у ворожий тил, де кожен з цих менших безпілотників повинен буде вразити окрему ціль, тут вже є потреба і в більшій кількості складного обладнання, і в тіснішій взаємодії цілої команди фахівців, включно з кількома операторами БПЛА.
Раніше Україна вже показала кілька різних конструкцій дрономаток – як з нерухомим крилом, так і з кількома гвинтами. При цьому вони можуть нести різну кількість FPV-дронів - один, два, чотири або шість.
Окрім ударних місій дрономатки використовуються і для оборонних завдань. Зокрема вони виступають в ролі літаючого пускового майданчика для FPV-перехоплювачів, які полюють на ворожі дрони. Так великий дрон-авіаносець може патрулювати небо на висоті, а FPV, які він несе на собі, запускаються лише тоді, коли неподалік з’являється ворожий безпілотник.
Армія Російської Федерації має за мету створити буферну зону на Сумщині та Харківщині. Кремль також прагне до того, щоб отримати сильнішу позицію під час майбутніх переговорів. Про це заявив генерал-лейтенант, військовий експерт ЗСУ Ігор Романенко в Ra...
Кандидати у президенти Польщі посперечалися під час перших передвиборчих дебатів. Причиною палкої перепалки стала Україна, передають Патріоти України. Кандидат у президенти Польщі, якого підтримує партія "Право і Солідарність", Кароль Навроцький заявив...