Україна працює над удосконаленням технології дрономаток, щоб перетворити їх на справжні літаючі авіаносці, передають Патріоти України.
Як пише Forbes, перші згадки про українські безпілотники, які переносять менші дрони, з’явилися ще в листопаді 2023 року. Тепер же росіяни скаржаться, що українські FPV-дрони атакують цілі на відстані до 40 км за лінією фронту, або навіть більше. Це занадто багато для FPV-безпілотників, а отже теж свідчить про використання літаючих авіаносців для їх доставки в російський тил.
Користуватися FPV-дроном відносно просто – достатньо самого безпілотника й оператора. Але коли у вас великий дрон несе на собі кілька маленьких дронів у ворожий тил, де кожен з цих менших безпілотників повинен буде вразити окрему ціль, тут вже є потреба і в більшій кількості складного обладнання, і в тіснішій взаємодії цілої команди фахівців, включно з кількома операторами БПЛА.
Раніше Україна вже показала кілька різних конструкцій дрономаток – як з нерухомим крилом, так і з кількома гвинтами. При цьому вони можуть нести різну кількість FPV-дронів - один, два, чотири або шість.
Окрім ударних місій дрономатки використовуються і для оборонних завдань. Зокрема вони виступають в ролі літаючого пускового майданчика для FPV-перехоплювачів, які полюють на ворожі дрони. Так великий дрон-авіаносець може патрулювати небо на висоті, а FPV, які він несе на собі, запускаються лише тоді, коли неподалік з’являється ворожий безпілотник.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо розцінив як погрозу слова президента України Володимира Зеленського щодо того, що Київ не може гарантувати безпеку політикам, які їдуть до Москви на 9 травня. Про це в неділю, 4 травня, повідомляє словацьке виданн...
Українські розвідники збили два багатоцільові винищувачі Су-30 Flanker у Чорному морі. Глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів The War Zone деталі, передають Патріоти України. Удару було завдано за допомогою ракет класу «...