У російському Курську поставили "позолочений" пам'ятник борщу (фото)

Після того як Україна вирішила домагатися від ЮНЕСКО визнання борщу національним надбанням, у РФ активно намагаються приписати борщ російській культурі. У Курську після борщових фестивалів було встановлено ще й пам'ятник борщу, а точніше суповому набору. Представники української діаспори в інтерв'ю «Говорить Москва» назвали скульптуру знущанням, передають Патріоти України.

Пам'ятник являє собою звалені в купу позолочені овочі для борщу — з натяком на різке подорожчання в Росії картоплі, капусти, буряка і моркви. М'ясо в комплекті відсутнє — з тих самих міркувань. «Не до м'яса нині», — пояснив автор скульптури Олег Радін.

Співголова об'єднання «Українці Москви» Віктор Гіржов вважає, що пам'ятник виглядає як знущання. «Нагадує знущання. Це все одно, що в Україні зараз поставити пам'ятник кокошнику. Ось дві труни аби поставити в кольорах російського й українського прапорів — це було б реалістично. Ось це реальна картина сьогоднішніх відносин між Україною і Росією», — заявив Гіржов.

У поточному році Україна подала на реєстрацію в ЮНЕСКО «культуру приготування борщу». Було проведено збір рецептів борщу з різних куточків України. А дипломати домоглися від ресторанних путівників вказувати борщ як українську страву.

Міністр культури Олександр Ткаченко вважає, що Росія намагається привласнити український борщ, оскільки суто російські щі соромно презентувати іноземцям.

"Це через людей Льовочкіна та Бойка, яких я викрив": Киву виключили із ОПЗЖ (відео)

четвер, 21 жовтень 2021, 13:30

Народний депутат Ілля Кива більше не є представником політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" (ОПЗЖ). З неї його офіційно виключили на конференції Полтавської обласної організації. Інформацію 21 жовтня підтвердив сам парламентарій, спілкуючи...

Нардепка від "Батьківщини" прийшла в Раду із мінісумочкою Gucci за $2000 (фото)

четвер, 21 жовтень 2021, 12:59

Зокрема, йдеться про блакитну мінісумочку Шкрум – на засіданні парламенту 21 жовтня нардепка не знімала її навіть під час голосування. На офіційному сайті бренду Gucci аксесуар розміщений під назвою GG Marmont mini top handle bag. Сумка доступна у деся...