У російському полоні помер найстарший цивільний бранець із Енергодара (фото)

У російському полоні помер 74-річний цивільний бранець з Енергодара Олександр Марков. Раніше окупаційна влада «засудила» його до 14 років колонії суворого режиму. Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов, передають Патріоти України.

Олександра Маркова заарештували 8 травня 2024 року. Як розповів Дмитро Орлов, родина чоловіка лише навесні 2025 року дізналась, що окупаційна влада «засудила» його «за державну зраду» до 14 років колонії суворого режиму.

Під час етапування до російського міста Усть-Лабінськ 26 червня 2025 року Олександр Марков помер. Причина смерті наразі невідома. «Це ще одне нагадування про жорстокість, з якою ворог поводиться з нашими людьми: як з військовополоненими, так і цивільними, зокрема й пенсіонерами… Очевидно одне: полон вбиває, калічить долі й життя, забирає здоровʼя та прирікає людей на жахливі випробування», — наголосив Дмитро Орлов.

За його інформацією, станом на липень 2025 року відомо про 27 енергодарців, які залишаються в російському полоні, з них 13 — це працівники Запорізької атомної електростанції.

Пентагон спалив майже мільярд доларів, виділених на закупівлю зброї для України, вчасно не використавши кошти

неділя, 28 червень 2026, 17:10

Міністерство оборони США не використало вчасно 910 мільйонів доларів, які були виділені на військову допомогу Україні. Про це повідомляє звіт аудиторів Operation Atlantic Resolve, передають Патріоти України. Згідно з оприлюдненим звітом за перший кварт...

Kyiv - not Kiev: У мегазнаменитому соборі Барселони українізували напис столиці України

неділя, 28 червень 2026, 16:56

В іспанській Барселоні після закликів місцевої громади українців змінили транслітерацію назви Київ у написі на вітражі всесвітньо відомого храму Саґрада Фамілія, передають Патріоти України з посиланням на наше МЗС. На вітражі Саґрада Фамілія (Sagrada F...