Влада Норвегії через санкції не дозволила провезти російські вантажі на Шпіцберген через материкову частину країни. Про це пише місцеве видання NRK, передають Патріоти України.
Як стало відомо, заявку на отримання дозволу Норвегія відхилила ще 15 червня. Як наслідок на прикордонній станції Стурскуг норвезька сторона зупинила транспортування 20 тонн російських товарів, які прямували до російського шахтарського міста Баренцбурга.
Після цього гірничодобувна компанія "Траст Арктиквугілля" та посольство РФ надіслали офіційний лист до Міністерства закордонних справ Норвегії з проханням "зробити виняток із санкцій". У країні-агресорі пояснили, що побоюються гуманітарної кризи, якщо вантаж не доїде до Баренцбурга.
МЗС Норвегії, зі свого боку, стверджує, що національні закони та повноваження діють у Баренцбурзі так само, як і на решті Шпіцбергена, незважаючи на те, що громада є переважно російською.
"Загалом Норвегія дбає про те, щоб задовольнялися основні потреби місцевого населення", — коментує представник МЗС Сірі Р. Свендсен.
Шпіцберген перебуває під норвезьким суверенітетом. Унікальний статус архіпелагу, закріплений Шпіцбергенським трактатом від 1920 року, надає громадянам усіх країн, що його підписали, рівні права з економічної експлуатації природних ресурсів. Наразі Російська Федерація є єдиною державою, крім власне Норвегії, що підтримує свою економічну присутність на архіпелазі. У Баренцбурзі також є генконсульство РФ.
Генеральний консул Росії Сергій Гущов сказав, що наразі Росія і Норвегія ведуть консультації щодо доставки вантажів до російських селищ на Шпіцбергені. Водночас він підкреслив, що норвезька влада "не продумала до кінця всі наслідки свого кроку".
У той же час голова конституційного комітету Ради федерації Андрій Клішас заявив, що норвезький суверенітет над Шпіцбергеном тепер "під великим питанням".
За словами віцеспікера Радфеда Костянтина Косачова, Осло порушив Паризький договір 1920 року, згідно з яким сторони, зокрема Норвегія і Росія, визнають суверенітет Норвегії над Шпіцбергеном на умові, що ввезення вантажів країн-учасниць угоди не піддаватиметься обмеженням.
Як уточнює норвезьке видання, в РФ кажуть, що вони мають й інші способи перевезення вантажів на Шпіцберген, і голод у шахтарському селищі через це не настане.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...