Зброя, яку надали Україні західні партнери, вже переломила хід війни. Вона допомогла сповільнити наступ російських окупантів та знищити десятки ворожих складів з боєприпасами. Про це в інтервʼю для "Радіо Свобода" розповів голова комітету збройних сил Палати представників США Адам Сміт, передають Патріоти України.
За його словами, США та союзники прагнуть надати ЗСУ стільки реактивних систем залпового вогню, скільки можуть забезпечити.
Посадовець пояснив, що зараз Україна має 12 установок HIMARS і скоро отримає ще чотири. Також на озброєнні ЗСУ – кілька MLRS і сучасних гаубиць.
"Уся ця зброя вже значно змінила ситуацію. Вона дала змогу притупили російський наступальний потенціал. Зараз ми маємо витиснути їх з української території і повернути туди, де вони були до 24 лютого", – зазначив Сміт.
Він додав, що в США знають про потребу України в 50 РСЗВ, але одразу таку кількість техніки поставити досить важко. "Зараз мета – досягти кількості у 25-30 ракетних установок залпового вогню. І це буде поєднання HIMARS і кількох систем MLRS з Великої Британії та інших. Ми намагатимемось надати так багато, як зможемо", – запевнив Сміт.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...