У США перспективний безпілотник XQ-58A Valkyrie вперше запустив дрон-камікадзе

У США вперше відстрілявся перспективний безпілотникУ США пройшла чергова фаза льотних випробувань перспективного бойового безпілотника XQ-58A Valkyrie, повідомляють Патріоти України з посиланням на The War Zone.

Випробування пройшли 26 березня 2021 року на полігоні Юма в Арізоні, за участі компаній-розробників та у співпраці з Науково-дослідною лабораторією ПС США (AFRL). Ці льотні випробування стали шостими для XQ-58A Valkyrie.

Під час цих польотів Valkyrie вперше здійснював пуск корисного навантаження зі свого внутрішнього відсіку озброєння. Цим першовідкривачем став малий безпілотник ALTIUS-600.

Ведений XQ-58A Valkyrie. Фото: Kratos

Компанія-виробник дрона Kratos разом з компанією Area-I, що виробляє малі безпілотники ALTIUS-600, і лабораторією ПС США спроектували і виготовили систему для запуску дронів і розробили програмне забезпечення для цього.

Крім успішного запуску дрона XQ-58A продемонстрував можливості польоту на більшій швидкості та висоті, ніж під час попередніх випробуваннь.

БПЛА ALTIUS-600 розроблений компанією Area-I, призначений для спостереження і розвідки. Маса безпілотника досягає 12 кг – у тому числі з корисним навантаженням, що може становити до 3 кг. У носовій частині ALTIUS-600 може розміщуватися різноманітне устаткування, для збирання інформації або засоби РЕБ. Крім того, дрон може бути оснещений бойовою частиною, що перетворює БПЛА в дрон-камікадзе. При цьому, безпілотник може до 4 годин перебувати в повітрі.

БПЛА ALTIUS-600. Фото: Area-I

Розробленням безпілотника Valkyrie займається компанія Kratos Unmanned Aerial Systems спільно з Науково-дослідною лабораторією ПС США (AFRL). XQ-58A створюється у рамках програми Low Cost Attritable Strike (LCAS), одним із напрямків якої є Low Cost Attritable Aicraft Technology (LCAAT) – розробка недорогого веденого безпілотника для винищувача.

Перший випробувальний політ Valkyrie відбувся 5 березня на полігоні Юма, штат Арізона. Апарат розроблено для польотів і маневрування як винищувач. Він може літати на високих дозвукових швидкостях, злітати без злітно-посадкової смуги, і, за повідомленням Кратоса, задовольняти або перевищувати вимоги ВПС до дальності у 1500 морських миль (~ 2800 км) з 500-фунтовим корисним навантаженням (~ 230 кг).

Повітряні Сили США вивчають можливість поєднання F-35 і нового F-15EX з дроном XQ-58 Valkyrie – недорогим безпілотником, який виготовляє Kratos Defense, або подібними безпілотними платформами. Цей тип літального апарату позиціонується як досить дешевий для того, щоб ПС могли дозволити собі втратити його у ході військової операції, але водночас він не є одноразовим і може застосовуватися багаторазово.

Науково-дослідна лабораторія ПС (AFRL) – це основний науково-дослідний центр для Департаменту Повітряних Сил. AFRL відіграє важливу роль у наукових відкриттях, займається розробкою та інтеграцією доступних технологій ведення бойових дій для повітряних, космічних та кіберпросторових сил Сполучених Штатів.


З архіву ПУ. Нелюди Путіна: Звільнені з полону українці повідомляють про вбивства, зґвалтування та катування

п’ятниця, 16 квітень 2021, 23:55

Українці, які насильно утримувалися на окупованій території Донбасу представниками незаконних збройних формувань РФ, підтверджують випадки, які призводили до каліцтв та смертей. Про це 16 квітня 2020 року заявив начальник Департаменту нагляду у криміна...

З архіву ПУ. Гра в одні ворота: Кого Україна віддала бойовикам

п’ятниця, 16 квітень 2021, 23:30

Серед обміняних є, щонайменше, один агент ФСБ, диверсанти, громадяни Росії та ті, хто воював проти України зі зброєю у руках. Серед них є, щонайменше, один агент ФСБ, диверсанти, громадяни Росії та ті, хто воював проти України зі зброєю у руках. Олексі...