Згідно з моделюванням, проведеним виданням Newsweek за допомогою сервісу Nukemap, ядерна гравітаційна бомба B61-13 потужністю 360 кілотонн може завдати істотної шкоди Москві з 12,6 млн жителів. Число загиблих від ядерного удару новою бомбою Пентагону оцінюється в 311 480 осіб, а поранених - 868 860 осіб, передають Патріоти України.
Кожен, хто знаходиться в радіусі трохи більше 3 км від місця вибуху, зазнає впливу настільки високого рівня радіації, що помре протягом місяця, а 15% тих, хто вижив, пізніше помруть від раку, пише Newsweek.
За даними Nukemap, приблизно в 3 км від місця вибуху бомби впадуть будівлі, виникнуть пожежі. Все, що знаходиться в радіусі приблизно 1 км від місця вибуху, буде знищено вогненною кулею.
Якщо бомба B61-13 буде скинута на Петербург, її ефект може виявитися ще більш руйнівним: загине близько 360 150 осіб, буде поранено 685 930 осіб.
США оголосили, що продовжили розробку нової версії ядерно-гравітаційної бомби. Бомба під назвою B61-13 мала б потужність, подібну до B61-7, виробленої з 1960-х років, і замінила б деякі старі зразки гравітаційних бомб.
Помічник Міністра оборони з космічної політики Джон Пламб заявив, що розробка нової бомби "відображає мінливе середовище безпеки і зростання загроз з боку потенційних супротивників". Пламб додав, що Штати зобов'язані використовувати всі можливості для стримування і, при необхідності, реагування на стратегічні атаки.
Сили оборони України контролюють село Багатир та напередодні провели там успішну контратаку, відкинувши російських військових на південь від населеного пункту. Про це в ефірі телемарафону сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хорти...
Міністерство оборони України допустило до експлуатації новий мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Про це повідомила пресслужба Міноборони, передають Патріоти ...