"У Стамбулі росіяни казали, що готові вивести війська на позиції 23 лютого": Арестович зробив несподівану заяву

Україна та Росія у березні провели переговори у Стамбулі. Тоді Росія буцімто заявила, що була готова відвести свої війська на позиції станом на 23 лютого. Відповідну заяву зробив позаштатний радник глави Офісу Президента Олексій Арестович, передають Патріоти України.

Водночас він наголосив, що є позаштатним радником глави ОП і не має реальної інформації. Арестович зазначив, що в березні про переговори у Стамбулі просила російська сторона, а не українська. Також, як сказав радник глави ОП, росія і зараз дуже сильно просить про переговори.

"Взагалі у мене немає ніякої реальної інформації. Я суджу по непрямих даних. У мене ж немає доступу до державних таємниць", – сказав Арестович.

Арестович підкреслив, що дізнався про те, що Росія була готова відвести війська, не від члена української делегації.

Що відомо про переговори між Україною та росією

Україна з перших днів вторгнення Росії намагалася зупинити війну завдяки дипломатії. У Києві навіть погодилися провести переговори на кордоні з Білоруссю, яка надала Росії свою територію для агресії проти України.

Також українські та російські делегації зустрічалися у Стамбулі. Зокрема, в Туреччині відбулася тристороння зустріч за участі міністрів закордонних справ України, Туреччини та Росії. У Стамбулі українська сторона передала росіянам свої пропозиції щодо закінчення війни. Однак у Кремлі проігнорували пропозиції та продовжили військову кампанію.

Росія відкрито вимагає в України територіальних поступок і ставить ультиматуми. Через це у Києві вирішили призупинити переговори. В Офісі Президента констатували що наразі немає підстав для відновлення переговорів з окупантами. Також у МЗС України заявили, що для відновлення переговорів потрібно змінити ситуацію на фронті.

Тільки тимчасово: Україна перестала вважати ОТП Банк та грецькі компанії спонсорами війни

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:41

Україна призупинила статус міжнародних спонсорів війни для угорського OTP Bank та п'яти грецьких компаній-перевізників. Рішення ухвалили у зв'язку з початком переговорів з цими компаніями про припинення будь-якої співпраці з Росією. Крім того, українсь...

Україна перенесла частину виробництва ракет за кордон – секретар РНБО

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:27

Україна перенесла частину виробництва своїх ракет за межі країни, щоб запобігти ударам з боку росіян. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі «Українського радіо», передають Патріоти України. Данілов нагадав п...