У Сибіру були й залишаються тенденції сепаратизму: Огризко спрогнозував, як відбуватиметься "парад суверенітетів" у Росії (відео)

Росія приречена на розпад після перемоги України. Вона повторить "парад суверенітетів" СРСР, який буде значно сильнішим і стане як національним, так і регіональним. Про це розповів ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю". На його переконання, поразка РФ у війні з Україною стане пусковим механізмом для процесу розпаду Росії, передають Патріоти України.

Огризко спрогнозував, як він буде відбуватися. Так, за словами ексміністра, розпад Російської Федерації може початися з якогось невеликого суб'єкта, наприклад, із Чечні, де є прихована опозиція, яка чекає свого часу.

"Може бути невеликий за територією суб'єкт Російської Федерації – Чечня, Дагестан, тобто доволі маленькі суб'єкти, які просто можуть стати камінцем, який спричинить лавину. Ми ж пам'ятаємо про парад суверенітетів у колишньому СРСР, коли за однією республікою пішли всі інші", – сказав Огризко.

З іншого боку, зазначив дипломат, у Росії існує "територіальний сепаратизм", який також здатен спровокувати "парад суверенітетів", при чому ще сильніший, ніж під час розпаду СРСР.

"Він є в Сибіру, він є на Уралі, він є на Далекому Сході. І якщо ми покопаємося в історії Росії навіть ХХ століття, не пірнаючи в глибину віків, то побачимо, що після розвалу Російської імперії в Росії виникли і Сибірська республіка, і Уральська республіка, і Далекосхідна республіка. І не тому, що там щось раптом змінилося. Там були й досі залишаються оці от сепаратистські тенденції. Сибіряки дуже часто кажуть – так, ми росіяни, але насамперед ми сибіряки. Вони себе вирізняють з-поміж російського населення, як певну окремішність", – зазначив ексміністр.

Ослаблення центру, вважає Огризко, спричинить регіональний "парад суверенітетів", який за собою підтягне і національний. "Ситуація розвиватиметься за відомим для Росії сценарієм – як тільки регіони відчувають слабину центру, а в центрі може бути все, що завгодно – спроба якось чергового "ГКЧП" чи смерть вождя, чи його хвороба, чи будь-що інше, – і тоді центр втрачає важелі впливу на регіони. Регіони цим користуються, і після цього починається вже регіональний "парад суверенітетів", не національний, а регіональний, який так само під себе підтягне і національний. І тоді жодні заяви столиці значення не матимуть", – зазначив Огризко.

Однак припускають, що цифра неточна: В ООН повідомили, скільки цивільних загинуло в Україні від початку повномасштабної війни

вівторок, 26 вересень 2023, 23:17

Організація Об'єднаних Націй підтвердила загибель 9701 цивільного в Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це йдеться у повідомленні управління Верховного комісара ООН з прав людини, передають Патріоти України. Від 24 лютого 2022 року ...

Чи варто радіти "подарунку"?: Болгарія передасть Україні непридатні для експлуатації ракети С-300

вівторок, 26 вересень 2023, 22:43

Комітет із питань оборони Національної асамблеї Болгарії підтримав рішення про надання Україні непридатних для експлуатації ракет для комплексів С-300. Про це повідомило Болгарське інформаційне агенство, передають Патріоти України. "Болгарія не має нео...